субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Єгор Стадний: Новий міністр освіти Шкарлет не підтримує реформи МОН

Суспільство , Освіта , Політика

Єгор Стадний: Новий міністр освіти Шкарлет не підтримує реформи МОН

views104

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ексзаступник голови МОН Єгор Стадний заявив, що тимчасово виконуючий обов’язки керівника відомства Сергій Шкарлет не підтримує освітні реформи.

Про це він заявив у коментарі «Суспільному».  

Вчора, 1 липня, Кабмін прийняв рішення про звільнення чотирьох з шести заступників Шкарлета. Було звільнено першого заступника міністра освіти Юрія Полюховича та заступників міністра Максима Ярмистий, Єгора Стадного і Петра Коржівського.

Вчора Кабмін також прийняв рішення про звільнення з посади державного секретаря МОН Павла Полянського.

Варто зазначити, що ексзаступник голови МОН Єгор Стадний подав у відставку за власним бажанням ще 25 червня, тобто після того, як Шкарлета призначили на нову посаду. І підтвердив це в коментарі.

«Я не бачу жодних перспектив для продовження тих реформ, які ми започаткували. З тих публічних виступів нового тимчасово виконувача обов’язків міністра я роблю висновок, що на деякі питання наші погляди є діаметрально протилежними, зокрема питання вступу», – пояснив він.

Так, він підкреслив, що не підтримує ініціативи очільника МОН про повне скасування або незначну роль ЗНО для тих, хто вступає на заочну форму навчання.

«Я так і не зрозумів, яка взагалі загальна стратегія, бачення. Були публічні виступи і коментарі, але нічого не було сказано про те, в якому напрямку ми рухаємося у тій же реформі, яку ми започаткували, системи державного фінансування університетів, що буде з реформою управління університетами, як має рухатися дерегуляція ліцензування», – зазначив Стадний.

Він додав, що багато хто з команди, яка працювала з осені 2019 року, піде з міністерства.

При цьому більшість тепер вже колишніх співробітників МОН своє звільнення не коментують. Лише дехто з них підбиває підсумки роботи у Фейсбуці та висловлює стурбованість щодо подальших реформ.

«Сьогодні уряд ухвалив рішення про моє звільнення. Робота у Міністерстві була складним, напруженим, але цікавим періодом. Єдине, що мене турбує на цьому етапі – це продовження тих змін та справ, які розпочала наша команда та партнери. Я не знаю, якою бачать реформу профтехів нові очільники», – написав Петро Коржівський.

Нагадаємо. 25 червня уряд призначив «ексрегіонала» та ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти та науки та виконувачем обов’язків міністра освіти і науки України.

У низці регіонів пройшли акції проти призначення Шкарлета очільником МОН.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі