п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Єдиний магазин української книги у Бахмуті знаходиться на межі закриття

Суспільство

Єдиний магазин української книги у Бахмуті знаходиться на межі закриття

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Ви знаєте, що для військових втрата прапора?», – спитав власник магазину українських книжок у Бахмуті на запитання про закриття.

У місті Бахмут на Донеччині припиняє свою діяльність єдиний у місті магазин «Еней», де були виключно україномовні книжки. Магазин названий на честь загиблого побратима пана Володимира Антона Цедика. У крамниці продавалися українські книжки без комерційних націнок. 

Власник магазину Володимир Дереведмідь, який у 62 роки пішов добровольцем у батальйон «Донбас», відповів на декілька запитань видання «Патріот Донбасу».

Після повернення з війни до цивільного життя у 2015 він вирішив відкрити книгарню і ця справа стала для нього продовженням боротьби на фронті, де втратив дев’ятьох побратимів. Але зараз стало дуже складно…

Як патріотична спільнота Бахмуту відреагувала на цю, так би мовити, новину?

«Декілька десятків жаліють. Пару людей конкретно попросили не закривати. Було багато людей з Києва та Львова, які занепокоєні».  

Ось це приміщення – це комерційна нерухомість? Не виникала така думка, щоб звернутися до місцевої влади, щоб вони виділили під такий соціальний проєкт комунальне приміщення за символічну орендну плату або за мінімальну оренду?

«Так, пропонувала. Але пропонувала приміщення, в якому немає підлоги, тече дах або стіни валяться».

Коли пан Володимир звернувся до міського голови Реви щодо того, що у школах не вистачає книжок, діючий очільник міста сказав: «Я твій магазин рекламувати не буду». Володимир Дереведмідь вважає жахливою ситуацію, коли на книжки у школах не виділяються кошти.

Власник «Енею» стверджує, що начальник відділу освіти Бахмуту шість років ходить біля книжкового магазину, де продається українська література, і жодного разу туди не зайшла, як не прийшов до магазину жоден працівник цього відділу. Не приходили ані директори шкіл, ані завучі.

«Всі розуміють, що якщо зі мною будуть співпрацювати, то їх викинуть з роботи», – підсумовує Володимир Дереведмідь.

Вже був випадок, коли його «викинули» з орендованого приміщення, а це приміщення, де зараз знаходиться «Еней», належить людині не з міста Бахмут.                               

Були випадки, коли місцеві прихильники «руського миру» якимось чином перешкоджали діяльності або своє незадоволення висловлювали?

«Ні, такого не було. Але місцева влада тричі відрізала світло. Мені вісім разів різали портрети загиблих воїнів, які висять зовні на магазині». Поліція навіть не відкрила кримінальну справу».     

Чи немає людей у Бахмуті, які хочуть продовжити цю справу?

«Є одна дівчина, яка закінчує інститут, зараз захищає диплом. Є керівник відділу безоплатної правової допомоги. Ці дві жінки поки беруться. Мої друзі з Києва та Західної України обіцяють матеріально цьому допомогти».

Так, що книгарня не закриється?

«Ви знаєте, що для військових втрата прапора?.. Цей магазин названий на честь загиблого солдата. Він загинув у Іловайському котлі. Так що це… те ж саме».

У пана Володимира є 3-4 ідеї, які він планує презентувати у Києві. В нього вже був обласний проєкт великої книгарні у Краматорську – місті, яке є зараз є обласним містом. Але, як каже Володимир Дереведмідь, «Жебрівський мене не пустив», хоча він звертався до голови ДонОДА офіційно.              

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі