понеділок, 14 червня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ICIJ: Deutsche Bank зіграв ключову роль у відмиванні грошей Коломойським

Економіка

ICIJ: Deutsche Bank зіграв ключову роль у відмиванні грошей Коломойським

views4

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Deutsche Bank зіграв вирішальну роль у відмиванні коштів з ПриватБанку олігархом Ігорем Коломойським, провівши тисячі транзакцій у сумі понад $750 мільйонів, які пішли на бізнес-компанії Коломойського в Сполучених Штатах.

Про це повідомляє International Consortium of Investigative Journalists (Міжнародний консорціум журналістських розслідувань).  

Зазначається, що за 6 років Deutsche Bank перевів не менше $490 мільйонів з компаній, які були створені на Британських Віргінських островах під контролем Коломойського та його ділового партнера Геннадія Боголюбова, в компанії у Делавері. При цьому велика частина грошей була витрачена на покупку нерухомості на Середньому Заході.

Ще $268 мільйонів перейшли в інші компанії, контрольовані цими людьми та їхніми партнерами в США також через Deutsche. Перекази грошей відбувалися з 2007 по 2013 рік.

Читайте також: ПриватБанк звинуватив Коломойського у відмиванні майже 100 млн доларів у США через росіян

У судових документах йдеться, що Deutsche Bank провів тисячі транзакцій, пов’язаних з компаніями Коломойського в США з 2006 по 2015 рік. При цьому вказується, що це втричі більше, ніж будь-який інший банк, пов’язаний з переводом грошей Коломойським.

Також у протоколах суду зазначається, що під владою Коломойського сотні сталеливарників у Кентуккі, штаті Нью-Йорк та Огайо втратили роботу, а деякі залишилися навіть без страховки або можливості тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів.

Читайте також: Мін’юст США вимагає конфіскації двох об’єктів комерційної нерухомості Коломойського

Крім того, вказуються випадки несплати податків підприємствами олігарха. Як приклад, наводиться ситуація в Іллінойсі, де компанія Коломойського купила колишній завод Motorola. Через кілька місяців там було відключено електрику через неоплачені рахунки, не були сплачені й податки на нерухомість і через замерзання труб тієї ж зими лопнула система зрошення. Комплекс було продано через 8 років після покупки на «безславному онлайн-аукціоні» зі збитком майже в $7 мільйонів.

«Злочинці та інші особи, які намагаються приховати незаконні гроші в США, часто вкладають їх у блискучі висотки в Нью-Йорку або використовують їх для покупки іграшок мільярдерів, таких як яхти та дорогі прикраси. Коломойський, який зіграв другорядну роль у драмі про імпічмент Дональда Трампа, мав на увазі інший приз: нерухомість в центрі Америки. Більше десяти років він і його соратники таємно створювали імперію нерухомості, купивши щонайменше 22 об’єкти, включаючи хмарочос у Клівленді зі склепінчастими стелями. Як з’ясував ICIJ, Коломойський та його соратники залишили за собою слід з порожніх будівель, несплачених податків на майно, небезпечних виробничих умов, безробітних і щонайменше чотирьох сталеливарних заводів, які оголосили про банкрутство… будівлі були знецінені, заводи закриті, а сталевари залишилися без роботи», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Watchdogs.Розслідування: Офшори компанії Зеленського «засвітилися» в американських потоках Коломойського

Щодо Deutsche Bank, то варто нагадати, що він виплатив сотні мільйонів доларів штрафів за останні три роки за порушення законів про боротьбу з відмиванням грошей в США.

Нагадаємо. Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку. Згодом і у використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в Сполучених Штатах і в усьому світі.

Коментарi (0)