неділя, 27 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Японія буде готова укласти мирний договір з Росією тільки після вирішення територіального питання

Японія буде готова укласти мирний договір з Росією тільки після вирішення територіального питання

views31

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Японія претендує на чотири острови Південно-Курильської гряди: Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї.

Про це сьогодні, 16 вересня, заявив на пресконференції в Токіо японський міністр закордонних справ Тосиміцу Мотегі, передає EADaily.  

Він зазначив, що Японія буде готова укласти мирний договір з Росією тільки вирішивши територіальне питання.

«Ми домовилися активізувати переговори на основі Спільної декларації 1956 року. Я кілька разів зустрічався з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, і я можу сказати, що розуміння позицій один одного поглибилося. При новому уряді ми маємо намір також дотримуватися нашого базового курсу на підписання мирного договору після вирішення територіального питання», – сказав він.

За його словами, дуже негативно вплинув на переговори Токіо і Москви коронавірус, оскільки замість особистих зустрічей консультації проводяться в режимі онлайн.

Варто додати, що Мотегі зберіг свій пост в уряді нового прем’єр-міністра Йосіхіде Суга. Про його призначення стало відомо сьогодні, 16 вересня.

Нагадаємо. Японія претендує на чотири острови Південно-Курильської гряди: Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

У вересні 2018 року на Східному економічному форумі президент РФ Володимир Путін запропонував японському прем’єр-міністру Сіндзо Абе укласти мирний договір «без будь-яких попередніх умов». Японський прем’єр назвав таку пропозицію неприйнятною.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі