п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Яні Дугарь змінили запобіжний захід

Новини , Право

Яні Дугарь змінили запобіжний захід

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Яні Дугарь, яка проходить фігуранткою у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета змінили запобіжний захід. Печерський районний суд Києва частково задовольнив клопотання адвокатів й ухвалив рішення змінити запобіжний захід Дугарь на нічний домашній арешт із 20:00 по 7:00.

Дівчину також зобов’язали носити електронний браслет. Адвокати наголошують, що будуть добиватися, щоб у Яни була можливість здати сесію найближчим часом. Вона вчиться на реабілітолога.

Захист

Сторона захисту просила суд про заміну запобіжного заходу з цілодобового арешту на особисте зобов’язання. Вони вчергове підкреслили, що стежити Яна не могла, а експертиза не довела, що на відео була саме вона. Більш того, у справі проходить вона не одна, а й досі не знайома з одним із підозрюваних, якого також вважають фігурантом у справі вбивства Шеремета – Андрієм Антоненком.

Обвинувачення

За словами прокурора Сергія Зузака, через допит інших свідків слідство має сумніви у правдивості слів попередніх свідків, які виступали у суді. І заявив, що експертиза відео дала зрозуміти, що на ньому все ж таки Яна Дугарь. Він також сказав, що слідство вже довело розвідницькі дії Дугарь, але додав, що це могли бути й інші люди. Прокурор у якості доводів привів і знайомство Яни Дугарь з Владиславом Грищенком, який проходить в іншій справі (про вбивство бізнесмена з Івано-Франківщини). Мовляв, це його голос звучав у телефонних розмовах, які оприлюднило МВС у справі вбивства Павла Шеремета.

Зузак заявив про те, що Яна Дугарь може виїхати з країни через те, що її чоловіком є громадянин Іраку. Але адвокати це спростували, тому що вона здала закордонний паспорт.

Нагадаємо. Журналіст Павло Шеремет загинув унаслідок вибуху його авто 20 липня 2016 року в Києві. На сьогодні слідство відкинуло всі версії скоєння злочину, окрім «вбивства з метою дестабілізації ситуації у країні шляхом ліквідації відомої особи».

Причетними до вбивства Шеремета поліція на чолі з міністром МВС Аваковим оголосила 5 людей і всі вони мають безпосереднє відношення до АТО. Зокрема, слідство називає двох жінок — медсестру Яну Дугарь і лікарку Юлію Кузьменко, а також військовослужбовця Андрія Антоненка. Також двоє – Владислав та Інна Грищенко не вважаються підозрюваними, але проходять у цій справі як люди, які можуть «щось знати».

Журналісти theБабель опублікували висновок експертизи, який свідчить про те, що зріст підозрюваного Андрія Антоненко вищий за чоловіка, який потрапив на відео камер спостереження у ніч закладання вибухівки.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» висловила стурбованість невідповідністю у доказах, які оприлюднила українська влада з приводу розслідування вбивства Павла Шеремета. Вони наголошують на тому, що позов про вирішення справи ґрунтується на чотирьох оскаржених експертних висновках.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі