четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як зустрічали полонених в РФ та Україні

Авторські статті , Російська агресія

Як зустрічали полонених в РФ та Україні

views148

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На сьогоднішній день набуває розмаху новина про обмін українських політв’язнів, що тривалий час утримувалися на території Російської Федерації через вигадані причини. Нагадаємо, 7 вересня Україна та Росія нарешті обмінялися утримуваними особами у форматі “35 на 35”. У число обмінюваних з російської сторони увійшли полонені українські моряки і політв’язні, незаконно утримувані Кремлем за ґратами, яких взагалі повинні були відпустити, а не включати до обміну.

Тим не менш, у відповідь на звільнення своїх співвітчизників, Київ видав Москві осіб, засуджених за статтями про дезертирство, підозрюваних у державній зраді й тероризмі. Тобто тих, кого зажадала Москва, включаючи Цемаха (підозрюваного у міжнародному злочині – збиття авіалайнера МН17)…

Де все зрозуміло

Літак з полоненими приземлився о 13:35 в Борисполі. Його прибуття очікували рідні та близькі полонених, президент України Володимир Зеленський та інші представники керівництва країни, а також безліч журналістів. Зустріч їх транслювалася через ЗМІ, на сайті «ГРУПА ПАТРІОТ» була пряма трансляція  – і кожна людина могла побачити, як українці нарешті повернулися додому.

Як зустрічали полонених в РФ та Україні

Світова спільнота долучилася до привітань родин колишніх бранців Кремля. Така довгоочікувана подія, звісно, не могла залишитися без уваги. За наших хлопців боролися протягом всього часу перебування їх на території країни-агресора. Було зроблено багато спроб обміняти їх на російський «непотріб», і називати їх марними ми не маємо права. Жодна дія стосовно їхнього звільнення, жоден крок на шляху до досягнення цієї мети не був зайвим. Вони вже вільні, й вони вдома…

Про що мовчать

Колоритно зустріла своїх полонених Російська Федерація, коли до аеропорту підігнала… автозак. На фоні України це взагалі виглядало як засекречена подія. В урядовому аеропорту “Внуково” приземлився літак зі звільненими росіянами. Зустрічали “іхтамнетів” лише пропагандисти Кремля. На летовище пустили тільки обраних журналістів (наприклад, Скабєєву). Як передавав з місця подій кореспондент УНІАН Роман Цимбалюк, порівняно із зустріччю в Києві, на російському летовищі панує “зовсім інша атмосфера”.

В аеропорту Внуково приземлився російський борт ТУ-204 з 35 ув’язненими. По прильоту їх зустрічали лише кілька журналістів, «більшість з них були за огорожею», – відзначають в ЗМІ. Звичайно ж, там з’явилися кремлівські пропагандисти Дмитро Кисельов і Ольга Скабєєа, супроводжувані знімальною групою – до мольфарки не ходи – напевно вже складають на ґрунті обміну чергову байку про «бездушну й пограбовану Україну, що благає про допомогу».

Приховані й непотрібні

Слід також відмітити, що зраділі такому обміну федерали чомусь сховали обличчя своїм псевдогероям на фотографії в ЗМІ.

Як зустрічали полонених в РФ та Україні

За словами Маргарити Симон’ян: «Наши возвращаются. Уже летят», – написала вона в своєму Twitter та прикріпила фото посольства РФ в Україні, перекривши обличчя всіх “наших”, окрім колишнього головного редактора “РИА Новости в Украине” Кирила Вишинського.

Як зустрічали полонених в РФ та Україні

Варто нагадати, що оригінальне фото було викладено на сайті російського дипломатичного відомства, але особи потенційних кандидатів на обмін приховані там не були. Крім того, був опублікований і список росіян, запропонований Кремлем: в ньому виявився фігурант у справі про катастрофу МН17 Володимир Цемах (українець), російський військовий Віктор Агєєв, схоплений на Донбасі, а також Євген Мефьодов, засуджений після трагедії 2 травня 2014 року в Одесі.

Народ розуміє!

Тим часом реакція соціальних мереж на подібний прояв “ніжності” від кремлівських пропагандистів була сповнена сарказму і відвертих глузувань. Російські відвідувачі Twitter на своїх сторінках писали:

Як зустрічали полонених в РФ та Україні

Соня Кошкіна: «Так ждали, так радувались, что аж лица заблюрили. Впрочем, эти люди соглашаются на то, чтоб хоронить своих мертвых без табличек. Их же там нет. Чему удивляться?».

Як зустрічали полонених в РФ та Україні

 Владимир Сушан: «Благодаря Путину и путинизму возвращаются в РФ без лиц. Лица не положены, замазали…».

Як зустрічали полонених в РФ та Україні

І така реакція спостерігається у багатьох росіян. Всі свідомо розуміють що намагання сховати «іхтамнєтів» під терміном «громадянська війна» – марні. Росіяни? Які? Іх там нєт! Вантажні автомобілі з маркуванням «груз 200», котрі щоденно перетинають кордон з Росією? Ні, це вам примарилося, це все брехливі укри фейкові відео в соцмережі заливають. І полонених російських бути не може. Хоча всупереч цим словам існує дуже багато прямих фактів. Наприклад, одним з таких був обмін Н.Савченко на двох російських ГРУшників, Єрофєєва та Александрова, що Росія також довго не могла прийняти. А нині вже є інформація про те, що обох немає в живих…

Тих, хто прилетів, посадили у два автобуси й повезли до урядового терміналу. Чи зустрічали їх там рідні або представники влади – інформації не було. А от українських полонених зустрічали просто на летовищі у «Борисполі» велика кількість людей: рідні, президент, представники влади та журналісти.

Росія завжди була і буде байдужа до своїх же громадян. Яскравий тому приклад вдало показав журналіст, опублікувавши знімок прибулих на Батьківщину російських полонених, котрим просто «замалювали» обличчя. Для Росії їхні полонені – безликі незначущі «пішаки», а українці, що повернулися додому, – вони Герої для свого народу. В цьому і є принципова різниця між нами.

Слава Україні! Героям Слава!

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі