вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як закінчити навчальний рік – пояснення МОН

Суспільство , Освіта

Як закінчити навчальний рік – пояснення МОН

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерством освіти України було написано роз’яснення для керівників шкіл і департаментів освіти. У листі викладені способи, які можуть бути використані педагогами й учнями в навчальному процесі. І, хоча офіційного рішення про продовження карантину поки немає, все ж стає очевидним, що завершувати цей навчальний рік школярам доведеться дистанційно.

Що потрібно знати педагогам, батькам та їхнім дітям: основні моменти

Згідно із законом України всі організаційні моменти, що стосуються процесу навчання лягають на кожну зі шкіл. За рекомендацією МОН у цьому навчальному році варто скасувати громадські заходи, включаючи останні шкільні дзвінки та вечори для випускників.

Учням, які не планують вступати в інші навчальні заклади (1-8 і 10 класи), можна відправити копії їхніх документів будь-яким зручним способом. Оригінали можна надати на початку наступного навчального року. Крім того, у вересні МОН радить організувати в школах вхідне оцінювання учнів для діагностування рівня знань, отриманих раніше. А до навчального плану рекомендується включити матеріал за попередній рік для його закріплення.

Табелі, свідоцтва досягнень, а також документи про здобуття базової середньої освіти повинні бути оформлені до середини червня поточного року і видаватися випускникам за розробленим графіком з урахуванням протиепідемічних заходів.

Поради педагогам:

 • продумати і здійснити організацію дистанційного консультування учнів;
 • скласти графік дистанційних опитувань та інших перевірочних робіт так, щоб школярі не були перевантажені;
 • річну підсумкову оціночну роботу також провести дистанційно;
 • завершити навчальний рік структуровано, як і планувалося закладом спочатку, враховуючи виконання календарних тематичних планів;
 • класні журнали та іншу документацію оформити після прийняття рішення щодо пом’якшення карантину.

Дистанційне оцінювання школярів:

 • для учнів 1-3 х класів застосувати формувальне та підсумкове оцінювання;
 • для школярів 3-4 х класів — поточне, формувальне та підсумкове (виконання тематичних, семестрових та річних робіт).

Оцінювати учнів можна в синхронному або асинхронному режимі — в залежності від технічного забезпечення викладачів і школярів.

У синхронному режимі є можливість:

 • проходити тести на платформах Naurok, Googleclassroom, Moodle тощо;
 • виконувати будь-які письмові роботи з використанням Skype, Zoom тощо;
 • брати участь у вебінарах, онлайн-форумах, усних формах контролю (читання, презентації, переклади, тощо.) як індивідуально, так і в групі.

Асинхронний режим більш гнучкий, хоча і менш об’єктивний, тому МОН пропонує проходити тести по одному разу з обмеженням часу на виконання завдань, а результати повідомляти індивідуально. У разі необхідності педагог може додатково протестувати учнів усно по телефону.

В асинхронному режимі можна виконувати завдання на тих же платформах, що і в синхронном, а письмові роботи, відео та аудіозаписи відправляти в Viber, WhatsApp тощо.

Оцінювання учнів

Це питання має вирішуватися вчителями, батьками і дітьми – чи буде це смс, пошта або щось ще, але оприлюднення списку оцінок неприпустимо. Кількість оцінюваних робіт при дистанційному навчанні варто оптимізувати, щоб уникнути перевантаження школярів.

Для цього потрібно заздалегідь надіслати учням графіки проведення оцінювання, де будуть вказані:

 • форма і вид оцінювання з кожного з предметів;
 • ресурси, які необхідні для цього;
 • тривалість, час і дата проведення оцінювання (для синхронного режиму)
 • дата розсилки завдань, і тимчасові рамки їх виконання (для асинхронного режиму).

Учні повинні давати зворотний зв’язок викладачу, а в разі неможливості виконати запропоновані вчителем завдання, повідомити йому про це.

ВАЖЛИВО

У цьому навчальному році учні 4-х та 9-х класів звільнені від ДПА (державної підсумкової атестації), тому в документах про освіту проводитиметься запис «звільнений (а)».

До учнів 1- 2 і 3-х пілотних класів застосовується підсумкове оцінювання шляхом відстеження динаміки успішності виконання поставлених завдань. Учням 2-3-х класів потрібно відправляти фото виконаних завдань будь-яким месенджером, діагностичні роботи можна виконувати на будь-якій платформі дистанційного навчання (за вибором педагога).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі