понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як виглядає реванш на Донеччині та Харківщині

Суспільство

Як виглядає реванш на Донеччині та Харківщині

views117

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Серед активної патріотичної частини суспільства вже досить давно лунають заяви про реванш «регіоналів». Як відбувається реванш «регіоналів» можна прослідкувати по подіях у двох областях: Харківській та Донецькій.

У Харкові відбуваються події, які підпадають під класифікацію реваншу. Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбук спільнота Автомайдан.

Мова йде про активіста Автомайдану Дмитра Олійника, якому планують вручити підозру по відразу за трьома статтями ККУ – 296 ч.2, 4 , 294 ч.1, 346 (хуліганство, вчинене групою осіб; масові заворушення; погроза або насильство щодо державного діяча).

«Вчора стало відомо, що справи заведені ще у 2014 та 2015 роках, які весь цей час припадали пилом у відділках поліції, отримали новий поштовх», – пишуть на сторінці Автомайдану.

Причиною цих підозр стала участь у 2 акціях протесту.

Акція під будинком Михайла Добкіна, коли активісти перейменували адресу будинку на «Петушиний переулок», написавши це на паркані біля його будинку 23 вересня 2015 року. Будинок колишнього «регіонала», який потім перейшов у «Опозиційний блок», охороняли озброєні люди.

Як виглядає реванш на Донеччині та Харківщині

Акція та сутички з тітушками біля колишнього офісу Партії Регіонів, відбулася 3 серпня 2015 року. У заході брали участь «Правий Сектор» та «Громадська варта». До речі, представники «Громадської варти» у 2014 році брали участь в облаштуванні окопів та захисних споруд на кордоні з РФ у Харківській області. Тоді, за словами активістів, першими силу застосували «тітушки Добкіна, що забарикадувалися в офісі й відкрили стрілянину з травматичної зброї». Після цього, як стверджують активісти, вони застосували «силу у відповідь».

Як виглядає реванш на Донеччині та Харківщині

Тепер поліція чогось вирішила згадати події п’ятирічної давнини у Харкові і вирішила вручити підозру Дмитру Олійнику.

«На нашу думку, така активізація навколо подій 5 річної давнини є нічим іншим, як демонстрацією реваншу регіоналів у Харкові напередодні місцевих виборів», – підкреслюють у спільноті.

А що на Донеччині?

У Донецькій області відбуваються не менш критичні прояви реваншу під прапорами нібито іншої політичної сили, яка відокремилась від «Опозиційного блоку». Це партія «За мир та розвиток», від якої у Слов’янську балотується Неля Штепа, а у Краматорську – Олександр Ермольченко.

Штепу вже майже шість років судять у Харкові по двох тяжким статтям ККУ (посягання на територіальну цілісність України та створення терористичної організації). Відсутність правосуддя дає їй можливість йти на вибори, попри тяжкі обвинувачення. У Слов’янську навіть проводили акцію «Вимагаємо правосуддя».

Що стосується Олександра Єрмольченка, який зараз є депутатом Краматорської міської ради, то він брав участь у 2014 році у блокуванні військової техніки поруч з селищем Андріївка 2 травня 2014 року. Він присутній на відео тих подій, дає інтерв’ю російському Першому каналу. Треба нагадати, що через блокування техніки тоді загинуло двоє українських десантників.

Як виглядає реванш на Донеччині та Харківщині

В травні 2020 року у Єрмольченко виник конфлікт з учасниками російсько-української війни через білборди, присвячені Дню Героїв України. Потім з’ясувалися деякі подробиці діяльності депутата у подіях весни 2014 року. На нього була написана заява до СБУ щодо його дій 2 травня 2014 року. Були допитані свідки… Що відбувається тепер у цій справі – таємниця слідства і жодної інформації неможливо отримати через цю норму. Справа розслідується по статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ).  

Ще у 2017 році були вимоги розслідувати події 2 травня 2014 року. Поліції надавалися купа відеодоказів тих подій. Деякі відео потім «чарівним» чином зникли з публічного доступу.

І чи дійде справа до якогось логічного завершення тепер – невідомо.   

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі