понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як вступити до вишів жителям Криму і ОРДЛО в умовах пандемії – роз’яснення Міносвіти

Суспільство , Освіта

Як вступити до вишів жителям Криму і ОРДЛО в умовах пандемії – роз’яснення Міносвіти

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В умовах нинішньої пандемії коронавірусного захворювання COVID-19 повністю змінився навчальний процес у школах і всіх навчальних закладах. Змінилися й умови тестувань, ЗНО та вступу до закладів вищої освіти. Що варто знати про особливості вступу абітурієнтам з окупованих територій України в умовах карантину?

Прокоментувала ці питання виконувачка обов’язків міністру освіти України Любомира Мандзій в ефірі Радіо Свобода.  

Вона повідомила, що до питання організації закінчення навчального року екстерном у закладах освіти на підконтрольній Києву території України можна буде повернутися після закінчення нинішнього карантину та зняття обмежень. І що взагалі немає різниці звідки є вступники – з підконтрольної українському уряду території чи з окупації.

«У нас працюють центри, через які вступники зможуть вступити у заклади вищої освіти. 77 закладів вищої освіти уповноважені для вступу тих молодих людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Кількість закладів вищої освіти може бути розширена за рахунок закладів, які підпорядковані Мінкультури, МОЗ і МВС. Тобто цього року вступники можуть вступити як з Донецької і Луганської областей, так і з Криму у ці заклади. Немає різниці, звідки є вступники», – сказала вона.

Водночас, міністерка нагадала, що особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, вступають до закладів вищої освіти на материковій Україні за дещо іншою процедурою, ніж проходження ЗНО.

«Їм для вступу потрібно звернутися в освітній центр «Донбас-Україна», «Крим-Україна», подати освітню декларацію і пройти процедури, які передбачені на теперішній час», – сказала Любомира Мандзій.

Крім того, додала, що всі, хто має намір вступити в заклади вищої освіти України, але має якісь питання, можуть скористатися телефонною «гарячою лінією» за номером 0-800-504-425.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі