понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як ветерани російсько-української війни з Донеччини ставляться до санкцій проти телеканалів

Суспільство , Політика

Як ветерани російсько-української війни з Донеччини ставляться до санкцій проти телеканалів

views64

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Військова агресія РФ з самого початку йшла паралельно з інформаційною війною проти України. Росія використовувала різні методи впливу на населення, у тому числі й використовуючи телеканали. Потік тез російської пропаганди, маніпуляції  – все це лилося з екрана телевізора на глядачів.          

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів, які мають відношення до кума Путіна Віктора Медведчука – 112 Україна, NewsOne, ZIK.

Сьогодні, 3 лютого, Голова СБУ Іван Баканов назвав рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти цих телеканалів послідовним кроком української влади у боротьбі з російською гібридною агресією.   

Видання «Патріот Донбасу» вирішило з’ясувати в учасників російсько-української війни, які мешкають на Донеччині, як вони ставляться до цього рішення влади і які наслідки можуть бути після цього.   

Ветеранам війни з Росією було поставлено кілька запитань:  

Чи вважаєте Ви, що контент, який транслювали ці канали, – це була інформаційна війна проти України?

Чи підтримуєте Ви закриття цих каналів? 

У перспективі, до чого це може привести і чим вся ця історія може закінчитися?

Чи може закриття каналів привести до росту рейтингу партії ОПЗЖ?

Ось, що відповідали колишні військові

Костянтин (м. Бахмут)

«Це була інформаційна війна проти України у найбільш яскравих її проявах. Я готовий би був до більш радикальних дій щодо цих каналів, якби мешкав у Києві. А от Зеленський в нас добрий. Я підтримую закриття цих каналів, але це мав би зробити ще Петро Порошенко. Вони (власники телеканалів) звичайно можуть подати до суду. Взагалі ситуація може розгортатися, як завгодно. В Україні все не можна передбачити.

Знаючи українські суди, я нічого не можу спрогнозувати. Але я вважаю, що в РНБО, коли ухвалювали рішення, а там люди не самі дурні, передбачили те, що власники телеканалів будуть звертатися до суду. І не передбачити це – доволі смішно. Відкат назад у вигляді судового рішення (про скасування санкцій) – це буде удар нижче поясу. ОПЗЖ буде намагатися розігрувати цю карту. Але наскільки у них збільшиться рейтинг – це важко сказати».                      

Михайло (м. Слов’янськ)

«Отой контент, який транслювали ці канали – це підрив національної безпеки та зомбування мізків.  Незважаючи на те, що я досить критично ставлюся до Зеленського, він вчинив розумно і правильно.   Я підтримую закриття цих каналів, безумовно. Це треба було зробити ще у 2014 році. Вони будуть подавати до суду і вже підняли хвилю.

Головне для Зеленського витримати цей удар і не піти в них на поводу і задню не вмикати. Я не думаю, що закриття каналів може привести до зростання рейтингу ОПЗЖ. Я навіть вважаю, що все буде навпаки. Якщо Зеленський буде далі так продовжувати, я буду підтримувати його дії».                 

Микола (м. Краматорськ)

«Контент цих каналів – це інформаційна війна проти України. Взагалі, інформаційна війна, вона напевно саме головне. Навіть, можливо, важливіше військової складової. Я підтримую, що ці канали були заблоковані. І це мало, треба копати далі: закривати усі інформаційні смітники. У нас в країні плутають свободу слова зі свободою пропаганди. І плутають люди малоосвічені або такі, як Рабинович, які свідомо маніпулюють. 

Щодо розвитку подій, то може бути загострення на фронті. А політики скоріш за все будуть звертатися до суду про зняття санкцій. Щодо росту можливого росту рейтингів ОПЗЖ, то відразу це не відбудеться, бо ті, хто проти них, їм точно співчувати не буде. Можливо, хто від Шарія до них піде. Але загально, через закриття каналів, вони втрачають вплив. Але це  буде поступово. Люди почнуть дивитися інші каналів».  

Треба зазначити, що й інші учасники російсько-української війни, з якими поспілкувалися, мають приблизно такі ж думки і підтримують рішення РНБО та рішення Володимира Зеленського. Навіть ті ветерани, які досить критично ставилися до президента України, вважають, що це крок у правильному напрямку у протистоянні з Росією.        

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі