четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як курс валют впливає на ціни – пояснення НБУ

Економіка

Як курс валют впливає на ціни – пояснення НБУ

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В періоди девальвації та ревальвації вплив курсу гривні до долара на ціни в Україні може відрізнятися, а ослаблення гривні має більш сильний ефект на цінову стабільність.

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України (НБУ).

Нацбанк вказує, що вплив курсових коливань на цінову стабільність майже в повному обсязі відчувається через шість місяців. При цьому НБУ звертає увагу, що коливання можуть бути різними та наводять у приклад період з лютого по квітень 2015 року, коли через надмірні девальваційні процеси ефект переносу зріс.

Інфляційні очікування, які в Україні сильно залежать від курсової динаміки, також можуть бути одним із чинників асиметричності й нелінійності механізму перенесення. Наприклад, в умовах девальваційних очікувань фактична ревальвація гривні може не мати помітного впливу на зниження цін.

«Отже, НБУ потрібно зберігати присутність на валютному ринку, щоб згладжувати надмірну волатильність і не давати курсовим коливанням надмірно впливати на цінову стабільність», – резюмували в НБУ.

Нагадаємо. Раніше в НБУ заявив, що в березні-квітні 2020 року інфляція виявилася нижчою, ніж очікувалося, хоча й було тимчасове зростання цін протягом перших тижнів карантинних заходів. Регулятор прогнозує, що інфляція в 2020 році залишиться в цільовому діапазоні 5% +/- 1 в.п.

Нацбанк також відмовився вмикати друкарський верстат через те, що емісія гривні в нинішніх умовах призведе до інфляції та девальвації. Поповнити бюджет країни під час кризи можуть допомогти, наприклад, зовнішні запозичення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі