неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ядерна війна не почнеться випадково: а «кнопкою» керує лише президент – член президії «Офіцерів Росії» Юрій Чмутін

За кордоном , Політика

Ядерна війна не почнеться випадково: а «кнопкою» керує лише президент – член президії «Офіцерів Росії» Юрій Чмутін

views171

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ветеран Ракетних військ стратегічного призначення, член президії «Офіцерів Росії» Юрій Чмутін розповів як влаштована «ядерна кнопка», хто відповідає за «пуск» та чи можливий випадковий запуск ракет.

Про це сьогодні, 4 січня, розповідають російські ЗМІ та наводять цитати з інтерв’ю.

Зокрема, у статті йдеться про те, що закінчується термін дії договору між Росією і США про контроль за ракетами середньої і меншої дальності, СНО-3. Тобто, на думку Чмутіна, по закінченні цього терміну ядерна зброя буде за межами правового простору. Таким чином в рази підвищується ризик її застосування.

Російський військовий запевняє, що всі країни, які є членами «ядерного клубу», забезпечують високий рівень безпеки і таким чином виключається ризик несанкціонованих дій з атомною зброєю. Стихійні лиха також не можуть стати причиною «випадкового» запуску ракет через багаторівневий захист. Повністю виключено можливість здійснити хакерську атаку з метою запуску, тому що «ніхто зі сторонніх не має доступу і не зможе підібрати ключ-шифр».

При цьому він підкреслює, що завдати ядерного удару можна лише за особистим рішенням президента Росії. Саме президент РФ має віддати наказ головному командувачу РВСП, а вже після цього останній доводить його до підлеглих по автоматизованій системі бойового управління або через інші дублюючі системи. І, за словами Чмутіна, у даному випадку дуже важлива оперативність, щоб ядерна зброя спрацювало як належить.

Він також додав, що навчальні пуски ракет не можуть стати причиною атомної війни, так як ядерні держави завжди попереджають один одного про них.

«Ядерна війна не може початися випадково, помилково. Фактор випадковості тут повністю відсутній. Головне, щоб політики, які мають доступ до «кнопці», ніколи не забували про свою величезної особистої відповідальності», – підсумував він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі