вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
І полетять літаки, і поїдуть автобуси, і купатися можна буде

І полетять літаки, і поїдуть автобуси, і купатися можна буде

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна відкриє авіаційне сполучення разом з країнами Європейського Союзу з 15 червня – авіасполучення планують відновити одночасно з ЄС. Днями буде відновлено й рух громадського транспорту. А от щодо аргументації дозволу на купання через солону воду, яка може вбити вірус, він погарячкував.

Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Ляшко також зазначив, що і рішення про відновлення руху громадського транспорту буде прийнято найближчим часом.

«Разом з громадським транспортом буде відкриватися і міжобласне сполучення. Авіаційне сполучення всередині країни – це один з етапів. Зовнішнє авіаційне сполучення, думаю, буде пов’язано з тим, як все буде відбуватися в ЄС. Європейські країни говорять про дату 15 червня, на яку вони налаштовуються, щоб відкрити кордони всередині ЄС», – зазначив головний санлікар.

Водночас, він додав, що можливість відкриття авіасполучення з Європою можливо за певних епідемічних умовах.

«Ми розглядаємо ЄС, дивимося на його динаміку і потенційно теж готові відкривати кордони, але за умови, що у своїй країні ми будемо мати можливість і здатність системи охорони здоров’я реагувати на небезпеку, коли будемо бачити, що заповненість ліжок хворими коронавірусної хворобою не перевищує, наприклад, 50%», – додав Ляшко.

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко також заявив, що МОЗ дозволить роботу пляжів, оскільки солона вода та ультрафіолетове випромінювання знищують збудник COVID-19.

«Повідомлю приємну новину: в цьому сезоні ми зможемо купатися. Ми провели певні консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних захворювань Національної академії медичних наук. Фахівці підтвердили, що морська сіль разом з ультрафіолетовим випромінюванням знищують збудник коронавірусної хвороби, тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, як і в інших країнах світу. Незважаючи на те, що в прісній воді збудник має можливість виживати, за наявними даними вчених в річках з проточною водою заразитися дуже складно. Це тільки може бути при близькому контакті. Тому і щодо річкового пляжного сезону МОЗ буде давати дозвіл працювати в цьому сезоні відпочинку», – сказав він.

«По той бік новин» провели аналіз даних, що були озвучені Ляшком… З’ясувалося, що озвучена ним інформація є неточною і місцями неправдивою.

З приводу ультрафіолетового випромінювання ВООЗ на сьогоднішній день володіє інформацією про те, що піддаючи себе впливу сонця або температурі вище 25 градусів Цельсія не можна запобігти захворюванню COVID-19.

Країни з жарким кліматом так, як і інші, повідомляють про численні випадки зараження.

У Центрі з контролю та профілактики захворювань в США зазначали, що вплив погоди та температури на COVID-19 поки не вивчено і не можна стверджувати, що ультрафіолетове випромінювання вбиває збудник коронавірусної хвороби.

А от твердження про те, що зараження у водоймі малоймовірно є правдивим і ніяк не пов’язаним зі складом води.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі