вівторок, 19 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хвилю гніву викликали в українських кінематографістів спроби перегляду мовного закону

Мартирос Григорян


Суспільство

Хвилю гніву викликали в українських кінематографістів спроби перегляду мовного закону

views116

03.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Національна спілка кінематографістів України направила відкритого листа до депутатів Верховної Ради України із закликом не голосувати за законопроєкти №5554 та №5554-1, якими пропонують відтермінувати норму про українську мову в теле- та кіновиробництві на час карантину.

Інформація про це оприлюднена на офіційному вебсайті НСКУ, повідомляє «Патріот Донбасу».

«Медіапростір – один з найголовніших полів битви в російській гібридній війні проти України, у війні, котра є передусім війною за ідентичність. Вочевидь тому Росія й проросійський олігархат в Україні завше спрямовували особливі зусилля саме на русифікацію засобів масової інформації»,— йдеться в тексті листа. 

Слід нагадати, що 16 липня 2021 року набуває чинності частина 6 статті 23 Закону про мову, яка передбачає, що фільми в Україні демонструються українською мовою. Це стосується й кінопрокату, й інтернет-платформ, і, головне, – телебачення, яке досі нав’язує глядачам фільми й серіали російською мовою. 

Однак 24 травня депутати монобільшості Микита Потураєв та Євгенія Кравчук, а 28 травня – Олександр Санченко, зареєстрували законопроєкти №5554 і №5554-1, які в разі прийняття відкладають вступ у дію цієї норми на невизначене післякарантинне майбутнє.

Українські кіномитці рішуче засуджують спробу зірвати вступ у дію з 16 липня норми закону про демонстрування фільмів українською мовою. 

«Кожен із депутатів, який підтримає згадані русифікаторські законопроєкти, відверто стане на бік ворожого Кремля. І жодні вказівки«згори» чи партійна дисципліна не можуть виправдати зраду національних інтересів. Закликаємо українських громадян – у разі ігнорування владою цих вимог – бути готовими до рішучих дій для захисту нашої мови і держави», — йдеться в заяві. 

Звернення до народних обранців, зокрема, підписали: 

  • заслужена артистка України, акторка Ірма Вітовська;
  • кінорежисер, сценарист Олег Сенцов;
  • кінорежисерка, сценаристка Наталія Ворожбит;
  • кінорежисер, актор Ахтем Сеітаблаєв;
  • кінорежисер Олесь Санін;
  • режисерка та письменниця Ірина Цілик;
  • режисер, сценарист, кінооператор, продюсер Валентин Васянович;
  • акторка Римма Зюбіна;
  • директор Українського кіноклубу Колумбійського університету Юрій Шевчук;
  • голова Правління Спілки кінокритиків України Володимир Войтенко та інші.

Коментарi (0)