середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ГУР України в ОБСЄ: Росія може використати «інтегровані війська» у країнах Європи

Політика

ГУР України в ОБСЄ: Росія може використати «інтегровані війська» у країнах Європи

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія поєднує традиційні військові засоби з відповідною діяльністю приватних військових компаній, місцевих колаборантів та інших парамілітарних груп. У російській військовій теорії таке поєднання визначається як «інтегроване угруповання військ».

Про це заявив представник Головного управління розвідки МО України Вадим Скібіцький під час засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.  

За його словами, всі ці підрозділи та угруповання інтегровані в єдиний розвідувально-інформаційний простір.

«Росія намагається поєднувати традиційні військові та спеціальні засоби з відповідною діяльністю ПВК, найманців, місцевих колабораціоністських сил та інших парамілітарних груп, таких як «казаки». Усі ці підрозділи інтегровані в спільний розвідувально-інформаційний простір і діють під безпосереднім контролем вищого військового керівництва РФ, за єдиним задумом. Сучасна російська військова теорія визначає такий підхід як «інтегроване угруповання військ (сил)», –- заявив він.

Як приклад застосувань таких військ він навів дії Росії в Україні, Сирії та Лівії.

Представник розвідки зазначає, що бойовий досвід участі ПВК в Україні та Сирії дає Кремлю можливість «використовувати цей інструмент для проєкції свого військового впливу в інших регіонах».

«Росія здатна застосувати таке «інтегроване угруповання сил» проти інших суверенних держав, навіть європейських країн», – зазначив він.

Скібіцький також підкреслив, що російські ПВК розвиваються швидко й «сьогодні виглядають майже так само, як і підрозділи збройних сил». На даний час ПВК Росії «швидко зростають, розширюючи присутність».

«Насправді це – дешеві регулярні сили, які не мають державного соціального захисту. Є ознаки того, що Москва не збирається зменшувати використання ПВК. Крім того, вони стають фінансово дедалі сильнішими й отримують все більше коштів із прихованих урядових та неурядових джерел. У майбутньому Кремль розширюватиме використання таких проксісил для реалізації своїх інтересів, підриваючи міжнародну стабільність», – наголосив представник ГУР.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі