четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Громадські організації виступили з заявою проти будь-яких переговорів з окупантами: звернення до уряду та президента

Суспільство

Громадські організації виступили з заявою проти будь-яких переговорів з окупантами: звернення до уряду та президента

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Громадські організації України звернулись до влади і президента Зеленського припинити будь-якими контакти з окупантами та не легітимізувати маріонеток Кремля. «Це Росія окупувала український Крим і частину Донбасу», – нагадують громадські активісти.

Підписантами спільної заяви стали: Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, Трансперенсі Інтернешнл Україна, ГО «Антикорупційний штаб», Фундація DEJURE, Центр громадського моніторингу та досліджень.

Текст заяви оприлюднено на сайті Transparency International Україна.  

«13 березня у ЗМІ з’явилася інформація про можливі домовленості щодо створення «консультативної ради», в якій передбачено прямі переговори між маріонетковою владою окупованих Росією територій та Україною. Пізніше ідею створення такої ради, як платформи для спілкування із «представниками територій окремих районів Донецької і Луганської областей України», підтвердив голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Це серйозний крок у переговорному процесі, який потрібний Росії, але не нашій державі», – йдеться в повідомленні.

Автори нагадали, що тимчасово окупованих територіях немає жодних легітимних органів чи осіб, які можуть «представляти інтереси територій» чи людей, що вимушені жити під окупацією.

Вони нагадують владі прописну істину, про яку, напевно, дехто забув…

«Це Росія окупувала український Крим і частину Донбасу. Це Росія у XXI столітті розв’язала війну у Європі, відправивши на територію суверенної держави своїх військових, найманців, зброю і техніку. Це Росія спрямовує ресурси на поширення відвертої брехні про те, що в Україні не війна, а «внутрішній конфлікт».

Активісти наголошують на неприпустимості будь-якої участі у перемовинах представників бойовиків, керованих безпосередньо країною-агресором.

«Будь-які спроби легітимізувати керованих Росією бойовиків як сторону у переговорному процесі ведуть до фактичного визнання цієї тези та зняття відповідальності із держави-агресора», – йдеться у заяві.

Крім того, для тих, хто досі вірить у те, що з Москвою можна домовитися, вони нагадують Молдову, «яка вже зробила подібні кроки і допустила легалізацію окупаційної влади Придніпров’я у своїй правовій площині. Питання територіальної цілісності й відновлення суверенітету Молдови досі не вирішене».

«Ми закликаємо владу і президента Володимира Зеленського припинити контакти з російськими найманцями і маріонетками на Донбасі і вести переговори з РФ як із державою-агресором за посередництва міжнародних партнерів України», – наголошується в заяві.

І додали, що попри карантинні заходи громадське суспільство не буде мовчати і не залишиться осторонь у разі спроб зрадити державу.

«Громадянське суспільство не буде залишатися осторонь таких спроб, у тому числі на тлі загальнонаціональних карантинних заходів, що можуть стати перешкодою справедливим протестам», – підкреслили активісти.

Нагадаємо. Сьогодні вранці були оприлюднені документи, які відображають, що під час засідання ТКГ 11 березня у Мінську були підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО. Росія опинилась в статусі гаранта-спостерігача і стала на одному рівні з  Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Єрмак під час брифінгу фактично підтвердив цю інформацію і заявив, що представники ОРДЛО підписали протокол засідання ТКГ, в якому йдеться про створення Консультативної ради.

Нардеп від фракції «Європейська солідарність» Володимир В’ятрович подав заяву про державну зраду у Службу Безпеки України, НАБУ та ДБР через підписані у Мінську 11 березня домовленості щодо створення консультативної ради за участю представників ОРДЛО.

Депутати президентської партії «Слуга народу» опублікували спільну заяву, у якій висловили протест проти останніх подій, які відбуваються (заяви про воду в окупований Крим, «внутрішній конфлікт», результати домовленостей у Мінську 11 березня).

Ввечері 13 березня під Офісом президента Зеленського відбувається акція протесту проти підписаної Єрмаком «мінської зради».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі