вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Громадянина Латвії будуть судити за участь у війні на Донбасі: подробиці

Політика

Громадянина Латвії будуть судити за участь у війні на Донбасі: подробиці

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У вівторок, 5 січня, у суді Відземського передмістя Риги почався процес по справі мешканця Мадони Івара Келлійса, який обвинувачується в участі у бойових діях на стороні так званої “ДНР” проти України. Що відомо про цього бойовика і хто вставав на його захист.  

 Про це повідомляє видання DELFI.   

Згідно з обвинувальним висновком, латвієць воював в Донбасі в період з лютого 2015 по травень 2016 року. В ході слідства Служба держбезпеки Латвії отримала достатньо доказів, що Келлійс брав участь у війні на боці сепаратистів і входив до складу розвідувально-диверсійної групи.

Перша інформація щодо кримінальної справи відносно Келлійса з’явилася ще влітку 2019 року, коли матеріали від Латвійської Служби безпеки були передані прокуратурі. Розслідування щодо дій громадянина Латвії на окупованій частині Донбасу почалося ще у 2016 році, після того, як Івар  Келлійс повернувся до Латвії. 

Справу порушено за статтею 77.1 Кримінального закону Латвії, караючою за протиправну участь у збройному конфлікті за межами країни. Максимальне покарання за статтею – 10 років позбавлення волі.

Ця стаття Кримінального закону з’явилася у Латвії у лютому 2015 року як відповідь на появу найманців у лавах контрольованих РФ військових підрозділів на Донбасі.  

Що відомо про бойовика 

За даними ЗМІ, свого часу Келлійс був президентом зареєстрованого у місті Мадона клубу “Igora Titova motoklubs”. У 2017 році представник мотоклубу Юрій Титов заявив, що не бачив Келлійса кілька років.         

28 жовтня 2019 року пропагандистський канал Росія 24 навіть випустив сюжет, присвячений цьому бойовику, який воював на Донбасі проти України й проти якого вже відбувалося розслідування. 

Громадянина Латвії будуть судити за участь у війні на Донбасі: подробиці

На захист Келлійса, коли проти нього була заведена кримінальна справа, виступив Володимир Лідерман, проросійський діяч, який спочатку втік з Латвії до РФ, а потім його повернули до цієї країни. Лідерман був одним керівників Націонал-більшовицької партії, був знайомим з Едуардом Лимоновим. Займається захистом російськомовного населення у Латвії. За даними латвійських ЗМІ, міг бути причетним до відправки найманців на Донбас і займався пропагандою.   

Треба зазначити, що “Нацболи” Лимонова “засвітилися” на початку російської агресії на Донбасі. Люди з шевронами цієї російської політичної сили були зафіксовані у Слов’янську та інших населених пунктах.             

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі