вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Греція, Кіпр та Ізраїль підписали угоду про будівництво газопроводу, щоб знизити залежність від Росії

За кордоном , Новини

Греція, Кіпр та Ізраїль підписали угоду про будівництво газопроводу, щоб знизити залежність від Росії

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Греція, Кіпр та Ізраїль підписали угоду на будівництво підводного газопроводу. Проєкт EastMed розроблено з метою знизити залежність від постачань газу з Росії. Відбулося підписання на тлі намірів Росії почати транзит газу через два нові газопроводи – «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Відповідна угода була підписана вчора, 2 січня, в грецьких Афінах. Її підписали прем’єр Греції Кіріакос Міцотакіс, прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу та президент Кіпру Нікос Анастасіадес.

Відомо, що це буде 1900-кілометровий газопровід, який пролягатиме від сходу Середземномор’я до Європи. Країни планують залучити приватних інвесторів для будівництва EastMed.

Зазначається, що проєкт мають побудувати до 2025 року, а його вартість оцінюється в 7 мільярдів доларів.

Згідно з проєктом, через газопровід можна буде транспортувати 10 мільярдів кубометрів газу із ізраїльських та кіпрських вод до грецького острова Крит. Потім газ доставлятимуть на материкову частину Греції, а звідти – в європейську газову мережу через Італію.

Також відомо, що проти будівництва виступила Туреччина.

США та Європейський Союз підтримали таке рішення, оскільки вважають, що Європі бажано добитися меншої залежності від постачання газу з Росії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі