субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Греко-католицька церква: влада має піти на політичний карантин (відео)

Суспільство

Греко-католицька церква: влада має піти на політичний карантин (відео)

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) закликав політиків не використовувати ситуацію під час страждань людей і не ухвалювати рішень, які можуть викликати соціальну напругу в Україні. І заявив, що всі церковні простори будуть відкриті для нужденних, як це було під час Революції Гідності.

Про це він сказав у своїй недільній проповіді 22 березня. 

Очільник УГКЦ зазначив, що політичне керівництво не має права використовувати ситуацію для прийняття рішень, які створять соціальну напругу. Тим більш – піддаватися спокусі й здійснювати переслідування та репресії політичних опонентів.

«Ви (влада – ред.) мусите приймати непрості, часом непопулярні рішення, створюєте кризові штаби, аби швидко реагувати на нові виклики, знайте, що ваша Церква є разом з вами. Але водночас закликаю вас, оголосіть політичний карантин в Україні. Не приймайте в момент болю й страждання людей рішень, які потребують всенародного обговорення, загальної суспільної дискусії. Не приймайте таких рішень, які можуть створити соціальну напругу, а ще більше – не піддавайтеся спокусі при помочі карантинних заходів здійснювати переслідування або репресії по відношенню до ваших політичних опонентів», – застеріг отець Святослав.

Він також додав, що церкви відкриті для надання допомоги нужденним зараз так само, як і за часів Майдану. Отець Святослав нагадав, що греко-католицькі храми надавали допомогу постраждалим під час Революції гідності.

«Якщо буде потрібно, увесь церковний простір стане шпиталями, де ми будемо разом з вами рятувати людські життя. Лише ви навчіть нас, як це робити. Ми вміємо швидко і добре вчитися, щоби разом з вами рятувати життя людини, яка помирає», – закликав отець Святослав.

Також він підтримав медичних працівників, які опинилися сьогодні «на передовій» у новій війні – з коронавірусною хворобою.

«Я вчора побачив одну фотографію медика з ранами на чолі і на лиці від носіння захисної маски і засобів захисту. Шановні працівники охорони здоров’я, ви сьогодні є на передовій. Ви ті, що сьогодні віддаєте своє здоров’я та життя, аби врятувати здоров’я і життя хворих людей. Ваша Церква є разом з вами», – сказав представник духовенства.

Голова УГКЦ звернувся також до підприємців із проханням допомогти протидіяти поширенню захворювання.

«Мабуть, ви сьогодні не можете спати, тому що світова економіка входить у період рецесії. Падають біржі, гроші знецінюються… Я сьогодні закликаю вас вкласти ваші гроші в найкращу інвестицію – порятунок і захист людського життя», – сказав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі