субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ГПУ просить канадський уряд зняти санкції з Андрія Портнова

Новини , Політика

ГПУ просить канадський уряд зняти санкції з Андрія Портнова

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

30 липня 2019 року Генеральна прокуратура України направила офіційного листа до посольства України у Канаді та канадського МЗС з проханням зняти санкції із заступника Адміністрації президента-втікача Януковича Андрія Портнова.

У листі йдеться, що, оскільки щодо Портнова не ведеться жодних розслідувань і він не має статусу підозрюваного, то Канаді слід зняти з ексурядовця санкції. Лист підписав заступник генпрокурора Сергій Кізь, передає «Главком».

«З огляду на вищевикладене, юридичні підстави для перебування Портнова Андрія Володимировича, 27.10.1973 року народження, в Списку до Положення про заморожування активів корумпованих іноземних посадових осіб (Україна) від 05.03.2014, відсутні», — йдеться в листі.

Канадський уряд з 2014 тримає санкції на 16 соратниках ексгаранта. Цьогоріч Канада продовжила санкції ще на п’ять років. Санкції заморожують всі їхні активи та забороняють здійснювати будь-які фінансові операції з юридичними та фізичними особами зареєстрованими в Канаді. Таким чином Оттава надає Україні змогу завершити судові справи проти фігурантів санкційних списків і не дати їм вислизнути.

Однак тепер офіційним листом повідомляється, що підстав для накладання санкцій на Портнова немає.

Нагадаємо. Андрій Портнов виконував обов’язки голови Адміністрації президента-втікача Януковича. Після Революції Гідності втік до Австрії, але після перемоги на президентських виборах 2019 року Володимира Зеленського повернувся до України.

Служба Безпеки України закрила справу про державну зраду Портнова у серпні цього року. Ба більше, суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк задовільним позов про захист честі та гідності колишнього чиновника. Тепер з державного бюджету Портнову відшкодують 7 мільйонів гривень.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі