субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хорватські військові не будуть тренувати ЗСУ у складі місії ЄС – Міланович

Світлана Макарова


За кордоном

Хорватські військові не будуть тренувати ЗСУ у складі місії ЄС – Міланович

views135

23.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Президент Хорватії Зоран Міланович відхилив запит міністра оборони країни Маріо Банозіча й відмовився надати попередню згоду на участь військовослужбовців хорватських Збройних сил у місії ЄС, яка організовує підготовку та навчання українських військовослужбовців.

Про це повідомляє видання Vecernji List.

Зазначається, що свою пропозицію Банозіч висловив у офіційному листі, надісланому президентові країни.

У своєму поясненні Міланович стверджує, що обставини участі хорватських військовослужбовців у цій місії є незрозумілими і невиправданими.

Також, на думку Мілановича, міністр оборони не має повноважень ініціювати запит щодо навчальної місії. Тому Міланович очікує, що до нього, а не до Баножича, звернеться уряд, можливо, парламент.

Також, за його словами, у доданому проєкті рішення конкретно не зазначено ані діяльність, яку здійснюватимуть члени хорватської армії за кордоном, ані дії чи заходи, які здійснюватимуть військовослужбовці Збройних сил України на території Республіки Хорватія.

Ще одна причина відмови полягає в тому, що Україна формально не внесена до переліку союзників Республіки Хорватія, війська яких можуть проходити та прибувати на навчання до країни, як це передбачено конституцією та законами.

Як відомо, Місію ЄС з допомоги Україні було започатковано у жовтні цього року. У її рамках на території ЄС має проводитися навчання українських військових, однак президент Хорватії заявив, що не дозволить робити цього у своїй країні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі