неділя, 04 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Гончарук пояснив, що таке дефолт для українців

Економіка

Гончарук пояснив, що таке дефолт для українців

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Екс-прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пояснив, що може статися у разі дефолту. За його словами, можна не тільки втратити репутацію стабільного партнера, а й взагалі лишитись інвесторів. Крім того, розповів і про наслідки для кожного українця.

Відповідне пояснення із закликом до чинної влади не допустити дефолту в Україні, він оприлюднив у своєму телеграм-каналі.

Гончарук підкреслив, що Україна ризикує за 1 день перетворитися на найбільш ненадійного партнера та стати непривабливим місцем для будь-яких інвестицій. І додав, що ризик є і він небезпечний. Однак, на його думку, є і шанс уникнути цього, якщо «владі та народним обранцям не забракне здорового глузду не допустити дефолт».

Також колишній прем’єр-міністр розповів про ціну дефолту у 3 пунктах:

1. Дефолт — це закриття ринків фінансування в середньому на 5, а то й більше років. Чим більший розмір дефолту у відсотках від всього боргу, тим на довше закриваються ринки. Наприклад, при дефолті більше 60% боргу, ймовірність, що ринки будуть закриті на 10 років складає 50%.

2. Дефолт збільшує безробіття та закриває підприємства. А також підвищує вартість фінансування дефіциту державного бюджету на багато років вперед.

3. Дефолт має політичні наслідки.  Насамперед, для тих, хто його оголосить. Як показує практика, дефолт означає зменшення підтримки правлячої політичної партії. В середньому це десь 16% на наступних виборах.

Він додав, що зараз потрібна допомога МВФ, завдяки якій можна буде втриматись у сьогоднішній складній ситуації, а також отримати доступ до інших джерел фінансування.

«Я сподіваюсь, що Верховна Рада діятиме в інтересах держави та підтримає необхідні законопроекти, насамперед, про неповернення банків, а країна зможе пережити ці непрості часи із значно меншими втратами», – додав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі