вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Гончаренко відправив звернення до Генпрокуратури: звинувачує МОЗ у заробітках на захисних костюмах

Гончаренко відправив звернення до Генпрокуратури: звинувачує МОЗ у заробітках на захисних костюмах

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко відправив депутатське звернення до Генпрокуратури щодо розслідування закупівлі МОЗ захисних костюмів за подвійну ціну у Китаї.

Про це Олексій Гончаренко написав у своєму телеграм-каналі.

За його словами, МОЗ заробляє на закупівлі захисних костюми для медиків у Китаї у неперевіреного виробника замість українського, при цьому коштують вони вдвічі дорожче.

«Відправив депутатське звернення до Генпрокуратури. Буду добиватися максимального терміну покарання для тих, хто намагається заробляти на житті та здоров’ї наших медиків», – написав він.

Гончаренко вказує, що МОЗ на початку квітня вело перемовини з Державним підприємством «Медичні закупівлі» та мало придбати через них 90 тисяч костюмів по ціні 245 грн/одиниця в українського виробника «ТЕКСТИЛЬ-КОНТАКТ». Потім міністерство перемовини зупинило та закупило 71,374 тис костюмів вартістю 488 грн/одиниця у дистриб’юторської компанії «МЕДДВІН».

«10 квітня МОЗ надіслав листа до ДП «Медичні закупівлі» із запитом на 90 тис. захисних костюмів на суму 35 687,36 тис. грн (очікувана вартість 396 грн/одиницю товару).  Через кілька днів у процесі листування ДП та український виробник «ТЕКСТИЛЬ-КОНТАКТ» укладають договір по результатах процедури цієї закупівлі (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-14-005436-b ). Там міститься відкладальна умова, відповідно до якої він набирає чинності з моменту надання на нього згоди МОЗ. Варто зазначити, що саме це підприємство надало найвигіднішу пропозицію: 90 тис. костюмів по ціні навіть меншій за очікувану – 245 грн/шт на загальну суму 22 млн грн. Таким чином вдалося б зекономити 13,7 млн грн., а це 40% бюджетних коштів», – написав Гончаренко.

Нардеп підкреслює, що МОЗ не дало офіційної відповіді щодо договору, «Медичні закупівлі» його не отримали. При цьому робота на виробництві почалася, щоб якнайшвидше забезпечити українських медичних працівників засобами захисту. На даний час на складі вже лежать 20 тисяч готових костюмів, які вже сьогодні могли б бути розвезені медикам.

«Далі все стає ще цікавіше. 15 квітні вночі МОЗ публікує зміни до Річного плану закупівель на Prozorro (https://prozorro.gov.ua/plan/UA-P-2020-04-15-011924-b). Тепер вони планують закупити вже 71,374 тис костюмів вартістю майже 500 грн/одиниця. 17 квітня вже був укладений договір з компанією-дистриб’ютором «МЕДДВІН» (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-17-013150-b)», – пише нардеп.

Він додає, що по факту МОЗ закуповує меншу кількість товару на більшу суму у компанії-постачальника, яка є непрозорою та неперевіреною, і що, скоріше за все, товар доставляється з Китаю.

«Тим часом кошти із Резервного фонду по боротьбі з коронавірусом були спрямовані МОЗ ще 20 березня 2020 року. Пройшов місяць, тривають «брудні» оборудки, натомість вже понад тисяча лікарів захворіли на коронавірус, інші ж стоять на передовій у боротьбі з хворобою та рятують наших громадян», – підсумував нардеп.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі