середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Головний санітарний лікар розповів як і навіщо відправили медиків до Італії

Головний санітарний лікар розповів як і навіщо відправили медиків до Італії

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що не хотів відправляти медиків і не відпускав. Але вони самі вирішили туди летіти. Тож в Італії зараз 20 українських медиків, які є виключно добровольцями, а охочих виявилося ще на 4 літаки.

Про санлікар Ляшко розповів в інтерв’ю LB.  

Він розповів, що не хотів відпускати, але їх додали у список. А тепер бояться, що він буде кричати і не пишуть СМС.

«Виключно (поїхали медики-добровольці – ред.). І черга була ще на чотири літаки. З різних регіонів, молоді лікарі. Я говорив навіть тут в міністерстві людям, що не відпущу, але вони все одно потрапили в список і тепер навіть есемесок не пишуть, бо бояться, що буду кричати», – сказав Ляшко.

Щодо того, чи варто взагалі було відпускати українських медиків на допомогу до Італії через нестачу кадрів в самій країні, він зазначив, що зараз немає критичного навантаження на медичну систему. До того ж, у лікарів є реальна можливість не просто навчитися правильному реагуванню в критичних ситуаціях, а й повернутися вже з власним досвідом, а не моделюванням, розповісти як правильно організувати процес лікування.

Відповідаючи на запитання, наскільки було розумно, враховуючи нестачу кадрів, відправляти українських лікарів ще до Італії на допомогу, заступник міністра зазначив, що в Україні зараз немає критичного навантаження на систему охорони здоров’я, а 20 лікарів матимуть гарну можливість навчитися реагувати в критичній ситуації.

«Завантажено тільки 8% апаратів ШВЛ, які призначені для допомоги хворим на коронавірусну хворобу. Тому 20 лікарів, які поїхали до Італії, це доволі гарна можливість для навчання реагуванню на критичну ситуацію. Вони повернуться й розкажуть нам, як правильно організовувати процес надання медичної допомоги при масових надходженнях хворих, процес санітарного сортування, визначення пріоритетності, кому і як транспортувати, коли передавати пацієнта до інтенсивної терапії і т.д. Коли ти бачиш це вживу, на практиці, на конвеєрі, це не те саме, що моделюванні», – розповів Ляшко.

Нагадаємо. 3 квітня президент України Володимир Зеленський підписав указ про допомогу Італії, а вже 4 квітня 20 медиків систем МВС та МОЗ полетіли допомагати італійським лікарям у боротьбі з коронавірусом COVID-19.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі