четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Головні зміни і деталі вступу до ВНЗ у 2021 році

Суспільство , Освіта

Головні зміни і деталі вступу до ВНЗ у 2021 році

views123

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство освіти і науки опублікувало наказ про затвердження Умов прийому на 2021 рік, відповідно до якого на бакалаврат і магістратуру можна буде вступити онлайн. Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, інші зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови.

Про це повідомляє пресслужба МОН.  

У документі вказано, що основний етап вступної кампанії у 2021 році відбудеться в липні.

«Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року. Оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У наступному році, як і раніше, вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») для участі у конкурсному відборі потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Водночас, ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язкові предмети ЗНО для вступу на вказані спеціальності – українська мова та математика, а третій предмет вступник зможе обирати на свій розсуд із запропонованих: біологію, хімію або фізику.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишається ЗНО з української мови та літератури. Однак вступники на інші спеціальності тепер зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. Фахівці Українського центру оцінювання якості (УЦОЯО) вказують, що тест з української мови міститиме й компетентнісні завдання, які передбачають знання літератури.

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Крім того, наступного року для більшості спеціальностей значно розширений перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

Встановлено обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв. Крім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо).

Що зміниться для вступників на магістратуру? Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року.

До 31 грудня 2020 року всі заклади вищої освіти мають затвердити та оприлюднити свої правила прийому, які мають відповідати Умовам прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі