четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Головні тези виступу Пристайко з приводу авіакатастрофи українського літака в Ірані

Події

Головні тези виступу Пристайко з приводу авіакатастрофи українського літака в Ірані

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні відбувся брифінг глави МЗС Вадима Пристайка з приводу трагедії українського літака в Ірані. Ми зібрали основні тези з виступу.

Україна вимагатиме притягнення до відповідальності та фінансових компенсацій

Якщо версія про збиття українського літака МАУ в Ірані підтвердиться та буде доведена, то Україна вимагатиме притягнення винних до відповідальності та фінансових компенсацій. Проте підкреслив, що говорити про це ще рано.

«У будь-якому разі, страхові компанії та наша держава нададуть усю допомогу – включно з фінансовою», – додав Пристайко.

Україна отримала таємну інформацію від розвідки, яку не озвучать

Докази збираються Україною по частинах, а ту секретну інформацію, яку передала розвідка, озвучити не можуть.

«Я не можу озвучувати інформацію, що була передана Британією чи Сполученими Штатами, чи іншими країнами. Це – таємні дані передані розвідками країн», – зазначив Пристайко.

І додав, що навіть після отримання даних розвідки, наразі не виключається жодна з версій.

«Україна, як країна, що втратила свій літак, свій екіпаж, своїх пасажирів, як ніхто інший, розуміє, яку відповідальність несе за кожне сказане слово. Ми не відкидаємо жодної версії. Ми не шукаємо більш простого чи дипломатичного шляху»,– наголосив він.

Літак змінив курс після виникнення аварійної ситуації

Слідча група проаналізувала коридор руху літака, і дійшла висновку, що літак під час зльоту не відхилявся від визначеного курсу та «на 100% перебував у коридорі», однак змінив курс після виникнення аварійної ситуації.

«Літак змінив курс. Про це рано говорити, в чому була причина. За теперішньою існуючою інформацією це вже сталось після моменту, в якому літак почав терпіти аварію», – розповів міністр.

Україна не шукає простих шляхів

Українська сторона не буде шукати легких чи дипломатичних шляхів, тому що хоче встановити істину. Саме тому, на його думку, ніхто не відкидає версію про збиття ракетою.

Місцеві мають доступ до уламків та частин тіл

На місці трагедії працюють відповідні служби, однак бульдозери не використовуються – це підтверджує присутня там українська група.

Залишки літака розкидані на великій території, навіть у населених пунктах, тож місцеві жителі дійсно мають доступ до фрагментів літака і навіть частин тіл.

«На жаль, місцеві мають доступ до фрагментів літака і навіть частин тіл, проте бульдозерів, що прибирають уламки, ніхто не використовує… Наша команда працює там, де є найбільша кількість залишків, у місці, де впав літак… А доступ місцевих потрібно виправити», – сказав він.

Україна має повний запис розмов пілотів

Українські експерти мають повний запис українських пілотів із диспетчерами, які перебували на іранській вишці управління. Є навіть відмітка часу, коли востаннє був зв’язок українських пілотів із диспетчерами.

«До моменту останнього завершення переговорів ситуація на борту була штатною. Про це пілот і повідомив диспетчерів», – додав міністр.

Україна також отримала повний доступ до записів переговорів на «чорних скриньках».

«Ця інформація у нас точно є. Ми отримали її сьогодні», – запевнив Пристайко.

Україна отримала доступ до місця катастрофи та «чорних скриньок»

Сьогодні українські експерти отримали доступ до «чорних скриньок» та їх пустили на місце авіакатастрофи. Не підтвердженою залишається інформація про те, що іранська сторона вже почала вивантажувати інформацію з чорних скриньок.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі