четвер, 07 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Головань: Суд визнав обшук Музею Гончара незаконним

Події

Головань: Суд визнав обшук Музею Гончара незаконним

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Печерський суд відмовив слідчим ДБР у клопотанні про надання дозволу на обшук.

Про це повідомив адвокат п’ятого Президента України Петра Порошенка Ігор Головань.

Він процитував ухвалу суду журналістам, які прийшли під стіни ДБР, і заявив, що ця ухвала була ще винесена 27 червня о 20:20, однак ДБР досі цю інформацію не оприлюднює.

За словами адвоката, рішення суду остаточне і оскарженню не підлягає.

«Незаконний обшук, який був здійснений працівниками ДБР зі зламом дверей, з побиттям журналістів, з порушенням прав народних депутатів, з порушенням прав адвокатів, який відбувся 26 травня… Якось про цей обшук ДБР мовчить. Адже обшук був вчинений без ухвали суду, відверто незаконно. Кодекс вимагає, що у тих виняткових випадках, коли слідчий здійснює обшук без судової ухвали, він повинен негайно звернутися до суду з клопотанням про надання такого дозволу на такий обшук і отримати цю ухвалу постфактум», – пояснив він.

Головань також додав, що підтверджується й факт протиправних дій слідчого, якого мають притягнути до відповідальності.

«Якщо суд відмовляє у задоволенні такого клопотання, то встановлюється факт незаконності обшуку і вся інформація, отримана відповідно до обшуку, і докази визнаються недопустимими. Я вже не кажу про те, що підтверджується факт протиправних дій такого слідчого, якого потрібно притягати до встановленої законом відповідальності», – зазначив він.

Також адвокат підкреслив, що ДБР досі мовчить з цього приводу, хоч знають, що чинили протиправний незаконний обшук.

«Оці «брех-шталмейстери» з ДБР весь час показують якісь «відосики», роблять якісь брифінги. У них ціла пресслужба, але вони чомусь мовчать. Від 27 травня 2020 року Ухвала іменем України. Слідчий суддя Печерського районного суду Підпалий, розглянувши під час засідання в залі суду клопотання слідчого ДБР Дощенка про проведення обшуку, ухвалив відмовити у задоволенні клопотання. Ухвала оскарженню не підлягає. Повний текст ухвали проголосили 27 травня 2020 року о 20.20. Отже, з 20 години 20 хвилин 27 травня вони знають, що чинили протиправний незаконний обшук. І ДБР про це мовчить як риба», – наголосив адвокат.

Він додав, що слідчі й зараз продовжують слідкувати за музеєм.

«Не дивлячись на те, що вже 27 травня було ясно, що обшук незаконний, слідкувати продовжують за музеєм за кошти платників податків. Зганяють автомобілі і цілі підрозділи, відбувається використання потужностей створеного для боротьби з беззаконням органу виключно для того, щоб виправдовувати сказані на пресконференціях слова глави держави – що сумно», – резюмував Ігор Головань.

Нагадаємо. 26 травня спецназ ДБР розпочав штурм музею Івана Гончара, де раніше п’ятий президент Петро Порошенко презентував колекцію картин.