понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Голова Української асоціації власників зброї: законопроєкт про обіг зброї не дозволяє громадянам захистити себе

Суспільство , Право

Голова Української асоціації власників зброї: законопроєкт про обіг зброї не дозволяє громадянам захистити себе

views74

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Законопроєкт «Про обіг цивільної зброї і боєприпасів до неї», розроблений фракцією «Слуга народу», не дозволяє громадянам захистити себе на вулицях, бо МВС не зацікавлене втратити монополію на охоронні послуги і позбавитися вигідних корупційних схем.

Про це розповів голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню «UA.News».

За його словами, новий проєкт закону про обіг зброї, має дозволити громадянам збройний самозахист від нападників не в помешканнях, а на вулицях, де імовірність атаки суттєво вища.

«Я не бачу сенсу використання людьми короткоствольної зброї для захисту помешкань. Короткоствольна зброя має бути у людей, коли вони пересуваються. Її слід переносити приховано, щоб не дратувати оточуючих, не показувати й не афішувати злочинцям, в кого зброя є, а в кого її нема. Зброя потрібна, щоб злочинці побоювалися ризикнути напасти на озброєну людину. Це ціла філософія, яка працює у всьому світі, зокрема – в сусідній Молдові», – заявив він.

Учайкін зазначив, що неврегульованість цього питання призвела до формування в Україні найбільшого в Європі підпільного «чорного» ринку зброї. Крім того, люди тепер можуть захищати свої оселі за допомогою мисливської зброї, однак, насправді, більшість інцидентів трапляється не в будинках, а на вулицях. Через це є великий попит на пістолети, які купують на «чорному ринку».

«Дозволено зберігати і використовувати карабіни та гладкоствольну зброю для захисту помешкань. Насправді, людям бракує пістолетів. Справа в тому, що найбільша кількість інцидентів, де людина потребує зброї для самозахисту, трапляється на вулиці, а у домівки злочинці проникають набагато рідше. Ця ситуація породила величезний попит на «чорні» пістолети на «чорному» ринку і вивело Україну на перші позиції в Європі за обігом незареєстрованої зброї. Доки не зникне попит на таку зброю, існуватиме пропозиція. На жаль, зареєстрований «Слугою народу» законопроєкт не створює дієвого механізму для подолання цього явища», – сказав він.

Голова Української асоціації власників зброї нагадав, що минулого року Асоціація зареєструвала петицію на сайті президента Зеленського і після того, як вона набрала необхідну кількість голосів, 2 вересня 2019 року організація подала до парламенту проєкт закону №1222 «Про зброю».

Проте МВС подало свою альтернативну версію документу №1222-1, а відомство Авакова намагалося взагалі відхилити перший варіант законопроєкту, узявши свій за основу. Пізніше було об’єднано два документи, а потім МВС взагалі виключило Асоціацію з робочої групи з розробки уніфікованого законопроєкту.

«Усе це призвело до того, що сьогодні у Верховній Раді зареєстровано перероблений законопроєкт «Слуг народу». В ньому змінена більшість норм оригінального документу і фактично узаконюються вигідні корупційні схеми», – заявив він.

За його словами, Асоціацією було запропоновано розділити повноваження МВС і передати частину його повноважень Міністерству юстиції, зокрема щодо ведення реєстру власників зброї, щоб розірвати корупційну схему, за якою МВС «замучило видачею дозволів, нагородних стволів і т.і.».

«Однак у поданому «слугами» законопроєкті, така норма відсутня. Крім того, в документі люди знову поділяються на категорії, хто має право володіти тим чи іншим видом зброї, а хто ні. І все це вирішує Кабінет міністрів – а ми знаємо, хто там і як в уряді вирішує ці питання. До того ж, усі ці норми слід зафіксувати в одному законі, а не в окремих нормативно-правових актах», – наголосив експерт.

Він також додав, що Україні вкрай потрібен саме перший варіант законопроєкту №1222, в якому зафіксовані норми, що діють у Молдові, Чехії, Польщі та країнах Прибалтики. Початкова версія відповідає світовим нормам, і не має жодних «міліцейських» вставок, проте передбачає зберігання і носіння вогнепальної зброї для самозахисту.

«Зазначу, що по суті, йдеться навіть не про використання зброї, а про елемент її обігу, про право громадян на збройний захист. Саме ці аспекти слід зафіксувати в Законі, як того вимагає Конституція. А поданий «слугами» законопроєкт – це чергова профанація і я сумніваюся, що парламент взагалі його ухвалить. Вони просто намагаються імітувати бурхливу діяльність, начебто задовольняють потреби населення в цьому питанні. Насправді, це просто імітація бурхливої діяльності. Тож цей законопроєкт треба забути і викинути його «на смітник» упродовж 1-2 тижнів», – заявив він.

Георгій Учайкін вважає, що МВС не дозволяє узаконити носіння вогнепальної або хоча б гладкоствольної зброї для самозахисту, бо не зацікавлене втратити корупційні схеми.

Крім того, додав, що відомство Авакова є монополістом на ринку надання озброєних охоронних послуг, а також продає дозволи на травматичну і нагородну зброю.

За словами голови Української асоціації власників зброї, «на базі МВС працює ціла індустрія, саме тому його працівники активно опираються подібним ініціативам».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі