вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Голова Держетнополітики пояснила, чому не можна зараз приймати закон про нацменшини

Суспільство , Політика

Голова Держетнополітики пояснила, чому не можна зараз приймати закон про нацменшини

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Олена Богдан заявила, що закон «Про національні меншини» одразу викличе спроби маніпуляції цими питаннями та активізує елементи гібридної війни. І розповіла, що потрібно зробити до його ухвалення.

Про це Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан розповіла в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«У робочій групі комітету Верховної Ради з прав людини, у якій бере участь і наша служба, обговорюємо в експертному колі можливі підходи, уже є суттєві напрацювання. На думку нашої служби, з урахуванням опрацьованого досвіду різних європейських країн та беручи до уваги ситуацію в Україні, доцільніше спершу попрацювати з урядовою стратегією, спрямованою на підтримку культурного розмаїття та національної єдності», – сказала вона.

Богдан зазначила, що у Держетнополітиці працюють над таким документом. За її словами, на кожній зустрічі з етнічними спільнотами проговорюють ідеї про те, як мають виглядати стратегічні урядові документи або новий закон. Без цього можливі маніпуляції та активація елементів гібридної війни.

«Ми всі розуміємо, що закон про нацменшини одразу викличе спроби маніпуляції цими питаннями, активізує елементи гібридної війни. Тому, беручи до уваги, що навіть у низці європейських країн, – де немає анексованої території, де немає війни,– рухалися шляхом імплементації стратегії, реакції громадськості на неї і лише після численних діалогів та формування певних усталених практик ухвалювали окремий закон, такий шлях виглядає виваженим і доречним для України», – заявила вона.

Держетнополітики зазначила, що у країни немає вакууму юридичного регулювання, оскільки чинний закон дає змогу керуватися міжнародними правовими актами в цій сфері, які підписала Україна.

«Тому ми рекомендували б спочатку реалізовувати урядову стратегію, а потім поступово напрацьовувати консенсусне бачення, яке в підсумку зможе знайти своє втілення в законі. Звісно, як рухатися в цьому питанні, вирішуватимуть політичні посадові особи – члени Кабміну та народні депутати. Наша служба експертно-медіаційна: ми вивчаємо питання та пропонуємо можливі підходи, але ми не ухвалюємо політичні рішення», – констатувала вона.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі