четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Голосування за пенсії для жителів окупованого Донбасу провалено (подробиці)

Новини

Голосування за пенсії для жителів окупованого Донбасу провалено (подробиці)

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Верховна Рада України в першому читанні не підтримала законопроєкт про пенсії для жителів окупованих територій Донбасу.

За законопроєкт № 2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію» проголосували 184 народних депутата з необхідних 250.

До Верховної Ради від імені Кабінету міністрів звернувся заступник міністра фінансів Юрій Джигир з пропозицією відправити проєкт цього закону на доопрацювання. За його словами, через те, що реалізація вказаних у ньому положень передбачає значні додаткові витрати з державного бюджету. Мова йде про додаткові 115 мільярдів гривень з держбюджету, оскільки власних коштів на це у Пенсійному фонді України немає. І заявив про те, що потрібно шукати «адекватних доходних компенсаторів».

«Уряд просить зняти з розгляду цей законопроєкт і доопрацювати його в комітеті з метою пошуку компенсаторів. Згадана сьогодні цифра – це додаткові витрати. При чинній редакції законопроєкт призводить до додаткових витрат у розмірі 115 мільярдів гривень. Це додаткові зобов’язання, які лягають на державний бюджет, оскільки власні кошти Пенсійного фонду на даному етапі повністю йдуть на погашення поточних пенсійних зобов’язань. Відповідно брати таке додаткове навантаження на держбюджет ми можемо тільки з адекватними доходними компенсаторами», – заявив заступник міністра.

Верховна Рада прислухалась і відправила законопроєкт на доопрацювання, віддавши за це 314 голосів.

Про що йдеться у законопроєкті? Він має врегулювати виплати пенсій жителям ОРДЛО та вимушеним переселенцям.

Документом передбачено:

  •  Виплата заборгованості по пенсіях без строку давності (на сьогоднішній день встановлений ліміт – 3 роки).
  •  Неможливість відмовити в призначенні пенсії органами Пенсійного фонду України внутрішньо переміщеним особам та особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях, на підставі неможливості проведення перевірки первинних документів, представлених для визначення права на пенсію.
  •  Надання можливості докупити стаж без застосування санкцій людям, які не могли сплачувати страхові внески через те, що жили на тимчасово окупованій території.
  • Можливість скористатися інформацією з реєстру застрахованих осіб для розрахунку пенсії у разі відсутності документів.
  • Спрощення процедури доведення права на виплату пенсій – скасовується обов’язкове надання паперових документів.
  •  Забирати пенсійні виплати мешканці ОРДЛО зможуть на підконтрольній частині України самі або через посередника. Безпосередньо на окупованій території отримання пенсії не передбачено.

Варто додати, що після висвітлення результатів голосування деякі нардепи почали кричати: «Ганьба». Але були й ті, які розуміють чому не можна приймати такий законопроєкт…

Народний депутат від «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович заявив, що цей законопроєкт – те, чого вимагає від України Москва. У разі його прийняття він просто підтвердіть тезу про внутрішній конфлікт і усуне Росію від відповідальності.

«Уявіть, що всі пенсіонери з Криму і Донбасу зможуть самі або через посередника отримати від України пенсії, в тому числі за роки окупації. Навіть документів не треба подавати. Саме цього вимагає від нас Москва. Такий підхід підтверджує російську тезу про внутрішній конфлікт. А міжнародне право передбачає, що тягар забезпечення населення окупованих територій несе саме окупант. До того ж цей закон доб’є нашу економіку і зруйнує соціальну справедливість», – сказав В’ятрович.

Нагадаємо. Раніше глава парламентського комітету з питань соціальної політики, депутат від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова заявила, що пенсіонери, які проживають на непідконтрольних українському уряду територіях Криму і Донбасу, мають право отримувати 2 пенсії, тобто і українську пенсію, і виплати з боку окупаційної влади.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі