п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Голодомор: причини, наслідки та історичні паралелі

Суспільство

Голодомор: причини, наслідки та історичні паралелі

views665

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Історія штучного голоду, який організувала радянська влада на території України, жахлива. Досі невідомо, скільки мільйонів людей загинули у результаті цих спланованих дій. Кількість жертв різниться від 4 до майже 10 млн людей. Поки керівництво СРСР розповідало про надзвичайні успіхи в індустріалізації та колективізації, на території України вмирали від голоду всі: дорослі, діти, старі й молоді.          

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Голодоморів в Україні було декілька, але події початку тридцятих років минулого століття були найбільш жахливими.

З 1929 року почалася примусова масова колективізація, яку проводила більшовицька влада. Примусове спонукання до вступу у колгоспи привело до того, що селяни почали повставати. Коли проти селян починали використовувати силу – починалися збройні протистояння. В 1930-му році в Україні було понад 4000 масових виступів, в яких взяли участь мільйон 200 тисяч осіб. В березні 1930-го року в сотнях сіл по Україні, на деякий час, було ліквідовано радянську владу.

Український Інститут національної пам’яті випустив відеоролик до 87-тих роковин Голодомору.

Влітку 1932 року Йосип Сталін починає використовувати голод як ефективну зброю проти селянства України. Все це перетворюється на геноцид, який веде до загибелі мільйонів українців. Спланованість дій Сталіна та верхівки керівництва СРСР та УРСР  доведена документами, свідченнями та українським судом.

22 травня 2009 року СБУ була порушена справа за фактом здійснення посадовими особами геноциду в Україні у 1932–1933 роках, від якого загинули мільйони громадян.  Під час розслідування групою слідчих СБУ були знайдені  документи за допомогою яких відтворювали картину подій тих років. Було зібрано понад 3,5 тисячі документів, справа налічує 253 томи.

У січні 2010 року Апеляційний суд Києва ухвалив рішення про визнання того факту, що керівництво СРСР штучно створило на території України умови для часткового знищення населення, що є геноцидом.

Показовою була реакція онука Сталіна – Євгена Джугашвілі. Він звернувся до генпрокуратури України щодо порушення кримінальної справи проти співробітників СБУ, які розслідували злочини радянської влади та його діда. Крім того, онук Сталіна вимагав порушити справу проти судді, який виносив рішення про геноцид.

Не менш показовою є реакція найвищих посадових осіб РФ відносно цього рішення. Спікер Держдуми Російської федерації Борис Гризлов засудив ухвалу українського суду. Ця реакція досить зрозуміла, бо Росія – є правонаступницею СРСР, там увесь час згадують Сталіна як «ефективного менеджера», намагаючись нівелювати наслідки злочинів тоталітарного режиму або приховати їх зовсім. У РФ все це назвали «предметом сучасних політичних спекуляцій».

Тут ще треба нагадати, як ставилися проросійські політичні сили в Україні до визнання Голодомору – геноцидом. 28 листопада 2006 року ВР ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні». За цей закон не голосували такі партії українського парламенту: КПУ (Комуністична партія України) та Партія Регіонів. 

Традиції вшанування жертв Голодомору

Одна з традицій вшанування жертв геноциду – запалення свічок у вікні. Цю традицію започаткували не в Україні, а це сталося у США. Започаткував її американський історик Джеймс Мейс. Саме він у 1986-1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду. 

Майже в усіх містах України встановлені пам’ятники або пам’ятні знаки в пам’ять про мільйони  жертв Голодомору.

Напевно найбільш символічним є камінь, встановлений у Слов’янську, місті з якого почалася агресія РФ на Донеччині.

Поруч з непоказним невеличким каменем на пам’ять про мільйони загиблих від штучного голоду вставлений монументальний пам’ятник чотирьом загиблим протестантам. Вони були по звірячому вбиті влітку 2014 року, росіянами під час окупації міста. Вбиті вони були, у тому числі, з ідеологічних мотивів…

Голодомор: причини, наслідки та історичні паралелі

Як вбивала радянська влада, з політичних та ідеологічних міркувань мільйони, так само її правонаступники та прихильники продовжують це робити, тепер на території сучасної України.  Причому, РФ не визнає Голодомор геноцидом, заперечує те, що вона веде неоголошену війну проти України.                                                                                  

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі