п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Глава комітету економістів: заробітчани тримали курс гривні в Україні

Економіка

Глава комітету економістів: заробітчани тримали курс гривні в Україні

views80

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Голова Комітету економістів Андрій Новак заявив, що тримати стабільний курс гривні допомагали заробітчани, а зараз вони повернулися через пандемію коронавірусу. Тож зменшиться потік валюти від українських заробітчан, а курс гривні зазнає втрат.

Про це Новак розповів в ефірі програми «Вечір з Христиною Яцків».

Якщо раніше озвучувалась проблема, що українці покидають країну, і Зеленський закликав всіх повернутися, при цьому обіцяв підтримку бізнесу, якісь нові умови тощо. Зараз вже, коли вони дійсно повернулися, хоча й не на заклик, а через пандемію, виникла ще більша проблема – валюта від них не буде надходити до країни, тож можна очікувати зростання курсу долару.

 «Зараз у нас буде нова проблема – трудова міграція назад в Україну. Тому що ми розуміємо, що ті заробітчани, які заробляють по всьому світу, по всій Європі зараз будуть мати менші можливості заробляти там. І велика частина наших заробітчан вже повернулись і далі будуть повертатися в Україну. Крім того, що не буде такого великого потоку валюти від наших заробітчан, а саме цей потік від наших заробітчан і формував нам більш-менш збалансований валютний баланс, який допомагав тримати порівняно стабільний курс гривні, зараз зменшиться, – повідомив Новак.

Крім того, виявилась і ще одна проблема – це працевлаштування українських мігрантів. І це потрібно вирішувати.

«Крім того інша проблема, де дати роботу великій кількості наших заробітчан, які повернулися і будуть повертатися в Україну? Чи вони тут будуть займатись? Ось це питання без індустріалізації країни, цю проблему зайнятості в країні неможливо вирішити», – зазначив Глава Комітету.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі