п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генпрокурор Венедіктова побувала в зоні ООС та провела нараду на Донбасі

Події

Генпрокурор Венедіктова побувала в зоні ООС та провела нараду на Донбасі

views63

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

24 червня 2020 року Генеральна прокурор Ірина Венедіктова відвідала зону ООС, зокрема ділянку розведення сил і засобів. Та провела нараду у Маріуполі щодо запобігання і протидії злочинності в умовах збройного конфлікту та тимчасової окупації окремих районів Донбасу. Виявилось, що стан протидії злочинності в регіоні нижче, ніж у всій державі.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті офісу Генерального прокурора.

Зазначається, що розширена оперативна нарада з керівниками правоохоронних органів проходила в прокуратурі Донецької області. Мета зібрання – визначення основних напрямів запобігання і протидії злочинності, насамперед в умовах збройного конфлікту (російсько-української війни – ред.) та тимчасової окупації окремих районів Донбасу.

На зустрічі були присутні: заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, начальник управління Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Андрій Лещенко, прокурор Донецької області Євген Білоусов, голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, керівники правоохоронних органів області, а також командувач ООС Володимир Кравченко.

Генпрокурор Венедіктова побувала в зоні ООС та провела нараду на Донбасі

У повідомленні йдеться, що за останні 5 місяців 2020 року зареєстровано понад півтисячі кримінальних правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Всі розуміють складність і багатоепізодність цієї категорії проваджень, а також необхідність спеціальних знань міжнародного гуманітарного та кримінального права задля ефективності слідства. Боротьба з такими кримінальними елементами, які завдають шкоди суверенітету України, посягаючи на її територію та основні права її громадян, безсумнівно, є пріоритетом кожної демократичної держави. А тому ми маємо невідкладно забезпечити системну роботу з розслідування злочинів цієї категорії та кримінальне переслідування всіх без винятку осіб, винних у їх вчиненні», – заявила Венедіктова.

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов оприлюднив дані, згідно з якими під час російсько-української війни загинуло понад 13 тисяч українців, як військових, так і цивільних. Майже втричі більше людей отримали поранення.

Внаслідок воєнних дій на території Донецької області загинуло 28 дітей, 85 – отримали поранення різного ступеня важкості.

«За результатами оперативної наради учасники вирішили ініціювати питання створення в органах досудового розслідування Донецької області спеціалізованих підрозділів з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, збільшення кількості експертів для оперативного та повного проведення експертиз», – йдеться в повідомленні.

Учасники наради обговорили також стан протидії злочинності в регіоні в цілому і вказали, що «рівень злочинності на 10 тисяч населення є нижчим, ніж у державі».

Як приклад, вказано «зменшення числа злочинів проти основ національної безпеки України, знизилось на 21% число злочинів проти громадської безпеки, у тому числі злочинів терористичного характеру та пов’язаних з незаконним обігом зброї».

 При цьому наголошується, що кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень «проти життя та здоров’я особи, у тому числі умисних вбивств», «розбоїв та вимагань» збільшилася.

Пріоритетним напрямком за результатами зустрічі назвали роботу правоохоронців з викриття фактів хабарництва та протидію організованій злочинності.

Наприкінці звіту Генерального прокурора вказується, що Ірина Венедіктова відвідала зону ООС спільно з правоохоронцями області. Наводиться й місце, де була Генпрокурор – ділянка розведення сил і засобів в районі населених пунктів Богданівка-Петрівське на Донеччині.

Вказується також, що у селищі Бугас було вшановано пам’ять командира батальйону 72 ОМБр Андрія Жука («Мауглі»), який загинув 2016 року внаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою незаконних збройних формувань РФ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі