субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Генпрокурор – 100% моя людина». Повний текст оприлюдненої стенограми Трампа і Зеленського

За кордоном , Новини , Політика

«Генпрокурор – 100% моя людина». Повний текст оприлюдненої стенограми Трампа і Зеленського

views140

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Трамп: Вітання з великою перемогою. Ми всі спостерігали із США, ви зробили величезну роботу. Той спосіб, в який ви вийшли вперед, людина, у якої не було великих шансів, і закінчили легкою перемогою. Це фантастичне досягнення. Привітання.

Зеленський: Ви абсолютно праві, пане президенте. Ми домоглися великої перемоги і багато для цього працювали. Ми багато працювали, але я б хотів зізнатися, що я мав можливість повчитися у вас. Ми скористалися декількома вашими навичками та знаннями, змогли скористатися ними як зразком для наших виборів. І так, це правда, це були унікальні вибори. Ми були в унікальній ситуації, в якій спромоглися досягти унікального успіху. Я можу розповісти вам наступне: вперше, коли ви подзвонили мені привітати з перемогою на президентських виборах, і ось ви вдруге мені телефонуєте, коли моя партія виграла парламентські вибори. Я думаю, я повинен частіше змагатися, щоб ви могли частіше мені телефонувати, і могли частіше говорити по телефону.

Трамп: (сміється) Це дуже гарна ідея. Думаю, ваша країна щаслива щодо цього.

Зеленський: Так, якщо чесно, ми намагаємося осушити болото у себе в країні. Ми привели дуже багато нових людей. Не старих політиків, не типових політиків, тому що ми хочемо мати новий формат і тип уряду. Ви для нас в цьому великий вчитель.

Трамп: З вашого боку дуже мило це говорити. Ми робимо чимало для України. Ми витрачаємо чимало зусиль і часу. Набагато більше, ніж європейські країни, і вони мають допомагати вам більше, ніж зараз. Німеччина майже нічого для вас не робить. Все, що вони роблять – це розмовляють, і, я думаю, вам варто про це у них спитати. Коли я говорив з Ангелою Меркель, вона говорила про Україну, але нічого не робила. І так чимало європейських країн. Тож це те, до чого вам треба придивитися, але США дуже добре ставилися до України.  Я не кажу, що це обов’язково повинно бути взаємно, бо не дуже добрі справи кояться, але США були дуже-дуже добрими до України.

Зеленський: Так, ви абсолютно праві. Не лише 100%, але практично 1000% і я можу сказати вам наступне. Я говорив з Ангелою Меркель і я зустрічався з нею. Я також зустрічався і говорив з Макроном і я сказав їм, що вони не роблять настільки багато, як мають у питаннях санкцій. Вони не посилюють санкції.  Вони не працюють так багато, як мають, для України. І якщо логічно ЄС повинен бути нашим найбільшим партнером, технічно США – партнер набагато більший, ніж ЄС, і я дуже вдячний вам за це. Тому що США роблять дійсно багато для України. Набагато більше, ніж ЄС, особливо коли ми говоримо про санкції проти Російської Федерації. Я б також хотів подякувати вам за велику підтримку у сфері оборони. Ми готові продовжувати співпрацювати на подальші кроки. Якщо точніше, майже готові купити більше “Джавелінів” у США для безпекових цілей.

Трамп: Я б хотів попросити у вас про послугу, наша країна багато через що пройшла, і Україна багато про це знає. Я б хотів, щоб ви з’ясували, що сталося з усією ситуацією в Україні.  Вони кажуть CrowdStrike…Я думаю, один з ваших багатих людей… Сервер, вони кажуть, він є у України. Багато речей тривають, уся ситуація. Я думаю, ви оточуєте себе деким з тих самих людей. Я б хотів, щоб генпрокурор подзвонив вам або вашим людям, і ви дісталися до самих глибин. Як ви побачили вчора, увесь нонсенс закінчився бідненьким перфомансом у виконанні чоловіка на ім’я Роберт Мюллер. Некомпетентний перфоманс, але вони стверджують, що багато в чому він почався з України.  Що б ви не могли зробити, важливо, щоб ви це зробили, якщо є така можливість.

Зеленський: Так, це дуже важливо для мене, як і все, що ви згадали раніше. Для мене як для президента це дуже важливо і ми відкриті для будь-якої подальшої кооперації. Ми готові відкрити нову сторінку з коопераціях у відносинах між США та Україною. Для цієї мети, я відкликав нашого посла у США, і на його місце прийде дуже компетентний і досвідчений посол, який багато працюватиме, аби упевнитись, що наші нації стають ближчими. Я б хотів і сподіваюся, що ви будете у ньому впевнені, довірятимете йому, у вас будуть особисті стосунки, щоб ми могли взаємодіяти навіть ближче.

Скажу вам, що один з моїх асистентів нещодавно спілкувався з паном Джуліані, і ми дуже сподіваємося, що пан Джуліані зможе приїхати в Україну і ми зустрінемося, щойно він приїде. Я б хотів вас ще раз запевнити, що в нашому оточенні – лише ваші друзі. Ми великі друзі і у вас, пане президенте, є друзі у нашій країні. Тож ми можемо продовжувати наше стратегічне партнерство. Я також планую оточити себе великими людьми і на додаток до того розслідування, я гарантую як президент України, що всі ці розслідування будуть проведені відкрито і відверто.

Трамп: Чудово. Бо я чув, у вас чудовий прокурор, його усунули, і це було справді несправедливо. Багато людей про це говорять, той спосіб, в який вони усунули вашого чудового прокурора і залучили дуже поганих людей. Пан Джуліані – дуже шанована людина. Він був мером Нью-Йорка, чудовим мером, і я б хотів, щоб він вам подзвонив. Я попрошу його подзвонити вам і генеральному прокурору. Руді багато знає про те, що відбувається,  і він дуже здібний хлопець. Якщо б ви могли з ним поговорити, це було б чудово. Колишня посолка США створювала погані новини, і люди, з якими вона працювала в Україні, створювали погані новини. Тож я б хотів, щоб ви знали. Інша річ, багато говорять про сина Байдена, що Байден зупинив кримінальне провадження, і багато людей хочуть про це знати. Тож що б ви не могли зробити разом з генеральним прокурором, все було б чудовим. Байден ходив і вихвалявся, що він зупинив провадження, тож якщо б ви могли подивитися… Для мене це звучить жахливо.

Зеленський: Я б хотів вам сказати щодо прокурора. По-перше, я розумію, я обізнаний із ситуацією. Відтоді, як ми здобули абсолютну більшість у парламенті, наступний генпрокурор буде 100% моєю людиною, моїм кандидатом, якого схвалять у парламенті, і який почне працювати у вересні. Він або вона розглянуть ситуацію, особливо із компанією, про яку ви згадали. Питання розслідування справи – питання впевненості, що чесність відновлено. Тож ми про це подбаємо. І найголовніше, я б дуже просив вас, якщо у вас є якась додаткова інформація, яку б ви могли нам надати, це б дуже допомогло розслідуванню, щоб впевнитися, що ми забезпечуємо справедливість у своїй країні щодо посла США в Україні. Наскільки я пам’ятаю, її звали Йованович. Це було прекрасно, що ви першим розповіли мені, що вона була поганим послом, тому що я згоден з вами на 100%. Її ставлення до мене було далеко не найкращим, тому що вона захоплювалася попереднім президентом і була на його боці. Вона ніколи б не прийняла мене досить добре як нового президента.

Трамп: Що ж, їй треба буде пройти через деякі речі. Я попрошу містера Джуліані зателефонувати вам, і генеральний прокурор Барр подзвонить, і ми розберемося в усьому. Я впевнений, ви розберетеся. Я чув, що з прокурором вчинили несправедливо, і що він був дуже хорошим. Отже удачі вам у всьому. Ваша економіка буде поліпшуватися і поліпшуватися. Я прогнозую. У вас є багато активів, це відмінна країна. У мене багато друзів в Україні, це прекрасні люди.

Зеленський: Я хотів би сказати вам, що у мене також є кілька українських друзів, які живуть в Сполучених Штатах. Насправді минулого разу, коли я їздив до Сполучених Штатів, я зупинився біля Центрального парку Нью-Йорка в Трамп-тауері. Я з ними поговорю і сподіваюся, що я побачу їх знову в майбутньому. Я також хочу подякувати вам за ваше запрошення відвідати Сполучені Штати, зокрема Вашингтон. Зі свого боку, я також хочу вас запевнити, що ми дуже серйозно підійдемо до цієї справи і будемо працювати над розслідуванням. Що ж до економіки, тут є великий потенціал для наших двох країн і одна річ, дуже важлива для України, це енергетична незалежність. Я вірю, що ми зможемо досягти успіху і скооперуватися в плані енергетичної незалежності зі Сполученими Штатами. Ми вже працюємо над цим. Ми купуємо американську нафту, але я дуже сподіваюся на майбутню зустріч. У нас буде більше часу і можливостей обговорити ці можливості і дізнатися один одного краще. Я хочу подякувати вам за вашу підтримку.

Трамп: Чудово. Дуже вам дякую, я це ціную. Я скажу Руді і генеральному прокурору Вільяму Барру, щоб вони подзвонили. Спасибі вам. Коли б ви не захотіли приїхати у Білий Дім, не соромтеся дзвонити. Назвіть дату і ми над цим попрацюємо. Я буду з нетерпінням вас чекати.

Зеленський: Дуже вам вдячний. Я буду дуже щасливий приїхати і буду щасливий побачитися з вами особисто, пізнати вас краще. І я дуже чекаю на зустріч.  Хочу також запрошую вас відвідати Україну і приїхати до Києва, це дуже гарне місто. У нас гарна країна, яка вам буде рада. Я вірю, що 1 вересня ми будемо в Польщі і ми зможемо зустрітися. Після цього для вас було б дуже гарною ідеєю приїхати в Україну.  Ми зможемо або взяти мій літак і відправитися на ньому в Україну, або ми можемо взяти ваш, який, ймовірно, набагато краще за мій.

Трамп: Добре, ми зможемо вирішити це. Я сподіваюся побачити вас в Вашингтоні і, можливо, в Польщі, тому що я думаю ми вирушимо туди в цей час.

Зеленський: Дякую вам, пане президенте.

Трамп: Вітаю вас, ви провели фантастичну роботу. Весь світ спостерігав. Я не впевнений, що ви не розчаруєтесь, але вітаю.

Зеленський: Дякую, пане президент. До побачення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі