четвер, 30 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генпрокуратура повідомила у Міжнародний суд про обстріли цивільних об’єктів Луганщини з боку РФ

Політика

Генпрокуратура повідомила у Міжнародний суд про обстріли цивільних об’єктів Луганщини з боку РФ

views43

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Генеральна Прокуратура України скерувала чергове інформаційне повідомлення в Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі за численними фактами обстрілів цивільних об’єктів інфраструктури Луганської області, що були здійснені окупантами.

Про це інформує прес-служба Офісу Генерального прокурора.

«Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав чергове інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників окупаційних адміністрацій РФ на території Луганської області», — йдеться у повідомленні.

За даними, у зверненні описані факти систематичного застосування Росією та підконтрольними їй бойовиками озброєння невибіркової дії з непрогнозованими наслідками ураження, а також обстріли таких цивільних об’єктів, як лікарні, житлові будинки, об’єкти газо-, водо-, електропостачання в селищах Новотошківське, Вовчоярівка, Лоскутівка, Підлісне, Тошківка, Світличне, міст Гірське, Золоте і Попасна із загальним населенням більше ніж 40 тисяч громадян.

У Офісі Генпрокурора зазначили, що інформаційне повідомлення підготовлено Луганською обласною прокуратурою спільно з Луганським обласним правозахисним центром “Альтернатива” та Офісом Генерального прокурора на основі моніторингових візитів правозахисників в зону тимчасової окупації, матеріалів кримінальних проваджень також з інтерв’ю постраждалих. Звернення погоджено Департаментом щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Також повідомляють, що з 2014 року, встановлено понад 7 тис. пошкоджених та знищених об’єктів інфраструктури Луганщини. Лише за останній рік задокументовано 655 обстрілів з тимчасово окупованої території Луганської області, в результаті яких пошкоджено 22 об’єкти цивільної інфраструктури, поранені 3 мирних жителів і один загинув.

Нагадаємо, що станом на сьогодні, до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду направлено вже 16 інформаційних повідомлень щодо порушень міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.