четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генпрокуратура повідомила у Міжнародний суд про обстріли цивільних об’єктів Луганщини з боку РФ

Політика

Генпрокуратура повідомила у Міжнародний суд про обстріли цивільних об’єктів Луганщини з боку РФ

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Генеральна Прокуратура України скерувала чергове інформаційне повідомлення в Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі за численними фактами обстрілів цивільних об’єктів інфраструктури Луганської області, що були здійснені окупантами.

Про це інформує прес-служба Офісу Генерального прокурора.

«Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав чергове інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників окупаційних адміністрацій РФ на території Луганської області», — йдеться у повідомленні.

За даними, у зверненні описані факти систематичного застосування Росією та підконтрольними їй бойовиками озброєння невибіркової дії з непрогнозованими наслідками ураження, а також обстріли таких цивільних об’єктів, як лікарні, житлові будинки, об’єкти газо-, водо-, електропостачання в селищах Новотошківське, Вовчоярівка, Лоскутівка, Підлісне, Тошківка, Світличне, міст Гірське, Золоте і Попасна із загальним населенням більше ніж 40 тисяч громадян.

У Офісі Генпрокурора зазначили, що інформаційне повідомлення підготовлено Луганською обласною прокуратурою спільно з Луганським обласним правозахисним центром “Альтернатива” та Офісом Генерального прокурора на основі моніторингових візитів правозахисників в зону тимчасової окупації, матеріалів кримінальних проваджень також з інтерв’ю постраждалих. Звернення погоджено Департаментом щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Також повідомляють, що з 2014 року, встановлено понад 7 тис. пошкоджених та знищених об’єктів інфраструктури Луганщини. Лише за останній рік задокументовано 655 обстрілів з тимчасово окупованої території Луганської області, в результаті яких пошкоджено 22 об’єкти цивільної інфраструктури, поранені 3 мирних жителів і один загинув.

Нагадаємо, що станом на сьогодні, до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду направлено вже 16 інформаційних повідомлень щодо порушень міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі