неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генеральний штаб ЗСУ підтримує ініціативу відновлення в Україні призову до армії з 18 років

Новини , Суспільство , Право

Генеральний штаб ЗСУ підтримує ініціативу відновлення в Україні призову до армії з 18 років

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціюватиме відновлення призову на строкову службу з 18-річного віку.

Про це на брифінгу журналістам АрміяInform розповів начальник відділення комплектування Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко.

За словами підполковника Качаненка, в питаннях призову до лав ЗСУ наявні деякі суперечності між законом «Про військовий обов’язок і військову службу» та указом президента про призов. У законодавчому документі прописано, що призиватись на військову службу повинні громадяни, яким «виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку». А згідно з останніми указами президента, громадяни призивались з 20 років.  

«Така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію. Молода людина, зазвичай, після закінчення школи чи коледжу намагається влаштуватися в житті ― хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І надалі хлопець розглядає службу в армії як небажану», ― зазначив офіцер.

Підкреслюється, що відповідну ініціативу не так давно озвучили в Офісі президента під час робочої наради, і її підтримав Генштаб ЗСУ.

Разом з тим було піднято питання щодо підвищення суми штрафів в разі неявки громадянина за повісткою у військомат.

Качаненко вважає, що на сьогодні для призовника не становить проблеми сплатити штраф у сумі 255 гривень та надалі продовжувати ігнорувати повістки. 

«За ухилення від військової служби у нас покарання не «позбавлення волі», а лише «обмеження». Найсуворіший наш суд у кращому випадку може винести вирок у вигляді умовного покарання Тому окремим призовникам вигідніше навіть бути умовно засудженими, ніж служити у війську», ― говорить підполковник.

1 жовтня в Україні розпочато осінній призов на строкову військову службу.

Призовний вік в Україні визначено на рівні 20-27 років.

Строк служби становить 18 місяців, але ті, у кого є вища освіта, проходитимуть службу 12 місяців.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі