вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловився за поліпшення відносин з Росією

За кордоном , Новини

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловився за поліпшення відносин з Росією

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Ми повинні вести діалог з Росією, щоб змінити на краще наші відносини», – заявив глава альянсу в неділю, 1 грудня, в інтерв’ю німецькій телекомпанії ARD.

За словами Столтенберга, Російська Федерація є і залишиться в майбутньому найбільшим сусідом НАТО.

«Ми виступаємо за переговори з Росією про контроль над озброєннями», – додав він.

Генсек НАТО впевнений, що підхід НАТО у відносинах з Москвою полягає в «залякуванні та діалозі», а «сильним прихильником цього підходу» є Німеччина.

Крім того, він висловив точку зору щодо суперечки навколо п’ятої статті договору НАТО, яка була викликана заявою президента Франції Еммануеля Макрона. За словами Столтенберга, п’ята стаття є ключовим положенням договору.

«До тих пір, поки потенційні агресори знають, що напад на одного члена викличе відповідь всього альянсу, на нас ніхто не нападе», – заявив Столтенберг.

І додав, що саме завдяки цьому правилу НАТО є найпотужнішою військовою силою в світі. Він очікує, що всі члени альянсу, в тому числі і Франція, будуть дотримуватися зобов’язань, записаних в договорі. Глави держав і урядів країн-членів НАТО 3 і 4 грудня зберуться в Лондоні з нагоди 70-річчя альянсу.

Нагадаємо. Президент Франції Емманюель Макрон раніше дуже різко розкритикував нинішні відносини Європи і США, а також Північноатлантичний альянс. Нинішній стан НАТО він охарактеризував як «смерть мозку» і заявив, що між США та їхніми союзниками «немає ні найменшого координування в прийнятті стратегічних рішень». Більш того, Макрон наголосив, що у разі необхідності Європа в стані сама себе захищати.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі