неділя, 04 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генерал Муженко розповів про можливість уникнення окупації Криму у 2014 році

Політика

Генерал Муженко розповів про можливість уникнення окупації Криму у 2014 році

views61

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Колишній начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що у лютому 2014 року Україна мала можливість не допустити окупацію Криму Росією.

Таку заяву Муженко зробив під час в інтерв’ю виданню «Факти».

За словами генерала, зверху надійшло розпорядження не вживати ніяких заходів, але хто віддавав це розпорядження віддав, точно сказати не можна.

«Я завжди повторюю одне й те саме, що у нас був шанс(дати відсіч росіянам. – Ред.) і нам необхідно було його використовувати. Але ввечері (28 лютого. – Ред.) надійшла команда «відставити».Чому було ухвалено таке рішення?» – розповів Муженко.

Також генерал розповів, що у той день зайшов до начальника Генштабу ЗСУ Михайла Куцина, на посаді заступника якого він був, і розповів, що літаки вже в повітрі і йдуть на забір десанту з аеродромів для перекидання у Крим.

«Він каже: «А що ти мені підсовуєш? Я не знаю, що ти там підписав». А у мене не було в той момент ніяких повноважень, щоб дати розпорядження продовжувати операцію», – зізнався Муженко.

Він повідомив, що дізнався про вторгнення російських військових до Криму ввечері 27 лютого 2014 року під час перебування у Брюсселі, де мало відбутися засідання військового комітету НАТО.

«Ми тоді із заступником міністра оборони терміново вилетіли в Україну. Потім у нас була інформація, куди росіяни зайшли, які наші частини блоковані.28 числа, коли над Кримом пролітали десять російських вертольотів, ми ухвалили рішення про нарощування нашого угруповання в Криму за рахунок переміщення туди десантників 95-ї і 25-ї бригад,які повинні були на транспортних літаках приземлитися на аеродроми в Кіровському і в Джанкої», – зазначив генерал.

За уточненням Муженко, була розпочата передислокація 80-ї та 79-ї бригадна прикриття перешийку. Відповідні бойові розпорядження навіть встигли підписати у Куцина, але зрештою все згорнули.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі