понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генерал-майор Кривонос пропонує дозволити призовникам служити вдома та зберігати зброю

Суспільство

Генерал-майор Кривонос пропонує дозволити призовникам служити вдома та зберігати зброю

views42

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Заступник секретаря РНБО генерал-майор Сергій Кривонос пропонує законодавчо закріпити можливість для призовників проходити строкову службу не в армії, а в батальйонах територіальної оборони. Мовиться про службу без відриву від місця постійного проживання.

Про це він повідомив у інтерв’ю НВ.

Кривонос наполягає на тому, що така можливість має бути закріплена в законопроекті Про територіальну оборону (№ 4504), співавтором якого він є. Відповідний законопроект був поданий в парламент 16 грудня.

«Наразі використання строкової служби в збройних силах це в більшості випадків служба рабів, яких використовують не за призначенням, а як підрозділ забезпечення. На жаль, ситуація така. Це залежить, звичайно, від командирів. Деякі командири зацікавлені, а деякі не зацікавлені: а, прибирайте територію, ходіть в наряди, але не навчайтесь як військові фахівці», — сказав генерал-майор.

Замість такої служби пропонується дозволити чоловікам призовного віку нести службу в батальйонах територіальної оборони без відриву від дому і роботи, проходити підготовку у вихідні дні.

«Наш законопроект пропонує дозволити мати зброю навченому перевіреному і підготованому особовому складу територіальної оборони для зберігання вдома. І це нормальна позиція. Бо ці люди перевірені, підготовані, зброя зберігається в сейфах, під сигналізацією, відповідно до вимог чинного законодавства», — додав Сергій Кривонос.