п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Генерал-десантник застерігає про ризики спричинені розведенням військ

Новини , Російська агресія , ООС

Генерал-десантник застерігає про ризики спричинені розведенням військ

views140

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На думку генерал-лейтенанта, командувача Десантно-штурмових військ Збройних сил України Михайла Забродського, розширення так званої «сірої зони» спричиняє значні загрози. Військовослужбовець вважає, що в таких умовах бойовики здатні швидко спорудити штурмовий міст та форсувати річку Сіверський Донець.

Наразі розрив на фронті становить два кілометри. З точки зору військової справи, два кілометри обмежують використання лише стрілецької зброї. Однак ця дистанція є «робочою» для артилерії: від мінометів до самохідних артилерійських установок. Тому загроза вогневого контакту залишається надзвичайно високою. Стурбованість у десантника викликає і відсутність надійних розвідувальних даних про відведення сил ворогом.

«Ми майже на два кілометри теоретично розширили сіру зону, оскільки підтверджень розвідки щодо того, що противник відійшов, немає, є підтвердження ОБСЄ», — сказав військовик.

Подальший розвиток подій спрогнозувати надзвичайно важко. За його даними, бойовики готові до форсування річки у будь-який момент. Сепаратисти спорудили залізну конструкцію, за допомогою якої можна за лічені години спорудити штурмовий міст. Той, хто володіє мостом, володіє і прилеглими територіями по обидва боки Сіверського Донця. Наразі українські військові відійшли на один кілометр вглиб своєї території.

«Ми створили всі умови для того, щоб спростити противнику форсування цієї водної перешкоди. Це — військовий аспект», — каже генерал.

Думка Михайло Забродського є надзвичайно авторитетною. Він широковідомий за 470-кілометровий рейд Донецькою та Луганською областями. На той момент ще полковник Забродський командував 95-ю бригадою. Його бійці пройшли з боєм понад 170 кілометрів, завдавши значних втрат ворогу та звільнивши низку населених пунктів. Згодом американський експерт Філіп Карбер назвав цю операцію найдовшим військовим рейдом в історії.

Генерал має численні військові нагороди. Його нагороджено почесним званням Героя України з врученням Ордену «Золота зірка», Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, Орденом Данила Галицького та іншими нагородами.

Генерал-десантник застерігає про ризики спричинені розведенням військ

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі