п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Газпром» у «Нафтогазу» замовив додаткові потужності для транзиту

Економіка

«Газпром» у «Нафтогазу» замовив додаткові потужності для транзиту

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська компанія «Газпром» замовила додаткові потужності у жовтні для транспортування природного газу українською ГТС у Європу.

Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».  

Зазначається, що НАК «Нафтогаз» отримав додаткові потужності на міждержавних з’єднаннях. Послуги з організації транзиту будуть оплачені «Газпромом» додатково до основного транзитного договору. Також вказується, що вперше був проведений аукціон з розподілу потужностей, який відбувся на платформах RBP (Угорщина) та GSA (Польща) сьогодні, 21 вересня 2020 року.

«За підсумками торгів Нафтогазу розподілені потужності на вході та на виході з ГТС України, які будуть використані для забезпечення додаткових обсягів транзиту Газпрому. При цьому такі потужності Газпром оплатить у повному обсязі, це принесе додатковий дохід як Нафтогазу, так і Оператору ГТС України», – йдеться в повідомленні.

Аукціон з розподілу потужностей відбувся на платформах RBP (Угорщина) та GSA (Польща) 21 вересня 2020 року. Це перший подібний аукціон.

Нагадаємо. НАК «Нафтогаз України» та «Газпром» у грудні 2019 року підписали Угоду про надання послуги з організації транспортування природного газу через територію України до 2024 року. В межах цієї угоди було узгоджено обсяги російського газу для транспортування в Європу. У 2020 році мовилось про заброньовані потужності в обсязі 65 млрд кубометрів, за які «Газпром» зобов’язаний сплатити понад 7 млрд доларів.

Станом на вересень Оператор ГТС України протранзитував 34,8 млрд куб. м газу відповідно до нової транзитної угоди, що на 42% менше, ніж за цей період минулого року (59,6 млрд куб. м).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі