середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Газпром» хоче підписати мирову угоду, а Кабмін вже анонсує знижки, але не для кінцевого споживача

Новини , Політика

«Газпром» хоче підписати мирову угоду, а Кабмін вже анонсує знижки, але не для кінцевого споживача

views43

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що для продовження транзиту газу з 1 січня 2020 року Україна повинна закінчити створення нового оператора газотранспортної системи.

За його словами, оскільки Україна переходить на європейське законодавство, то виникає низка проблем. Зокрема, там повинні створити та сертифікувати незалежного газового транспортного оператора, але цього досі не відбулося і сертифікація не проведена.

«Крім того, подача заявок на бронювання транзитних потужностей повинна бути проведена в заздалегідь визначені терміни. Ці технічні проблеми повинні бути вирішені якомога швидше», – заявив Міллер.

Також він повідомив, що «Газпром» вже направив до України офіційну пропозицію щодо укладення нового контракту на транзит або продовження діючого контракту на транзит із укладання контракту на поставки газу. Це відбулося за вказівкою президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Наразі, Москва зараз пропонує «пакетне рішення», згідно з яким сторони підписують мирову угоду по судовим спорам. Лише після цього «Газпром» запропонує Україні прямі закупівлі газу за зниженими тарифами. Але як запасний варіант російська компанія все ж готова продовжити діючий договір щодо транзиту на один рік.

Тим часом Кабмін вже готується до прямої закупівлі російського газу.

Сьогодні під час презентації запланованих на 2019-2020 роки змін у сфері енергетики міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив про можливість розробки механізму, згідно з яким потенційні знижки на газ «Газпрому» при можливих прямих поставках в Україну з 2020 року будуть «вилучатися» та спрямовуватися на реалізацію соціально важливих заходів

Він наголосив, що у разі, якщо будуть прямі поставки зі знижкою, то кінцеві споживачі отримуватимуть газ за ринковою ціною, а різниця між нею та ціною зі знижкою, запропонованою «Газпромом», буде скеровуватися на реалізацію соціально важливих заходів, в тому числі на субсидування незахищених споживачів.

У той же час він не торкався будь-яких подробиць такого плану, а також можливих механізмів його реалізації.

Нагадаємо. Сьогодні, 26 листопада, президент України Володимир Зеленський заявив, що під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним вони обговорювали питання підписання нового договору про транзит газу до Європи, і назвав це пріоритетом для України.