неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Газ суттєво подорожчав, а тарифи на опалення більше не стримуватимуть

Економіка , Новини

Газ суттєво подорожчав, а тарифи на опалення більше не стримуватимуть

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У п’ятницю, 15 листопада, на закритому засіданні Кабінет міністрів прийняв рішення «Про визнання таким, що втратив чинність, постанови від 26 червня 2019 року №560», яким встановлювався граничний тариф на опалення і гаряче водопостачання.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля.

«Рішення забезпечує стійке проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу з економічно необґрунтованих ставок тарифів», – сказано у повідомленні.

У Міненерго стверджують, що встановлення граничних тарифів на опалення та гарячу воду суперечить вимогам МВФ і ставить під загрозу відключення опалення та гарячого водопостачання.

Крім того, вказується, що до прем’єр-міністра Олексія Гончарука звернулася Асоціація міст України з проханням відмінити граничний тариф, щоб скоротити додаткові витрати місцевих бюджетів в холодну пору року.

За оцінкою уряду, середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня становив 1 807 грн за Гкал, а обмеження тарифу відповідно до скасованої постанови призвело б до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року на суму 7 млрд  грн.

При цьому варто відмітити, що у листопаді по всій Україні злетіли ціни на газ: в середньому зростання цін склало 12,57%. Про це повідомляє сайт ГазПравда.

Згідно з отриманими даними у листопаді найбільшу роздрібну ціну за газ платитимуть споживачі Миколаєва, Рівного та Вінниці. А найменшу – Києва, Харкова та Кременчука.

Газ суттєво подорожчав, а тарифи на опалення більше не стримуватимуть

Нагадаємо. Постановою №560 від 26 червня 2019 року Кабінет міністрів увів граничний рівень цін на 1 Гкал теплоенергії в системі централізованого опалення для міст обласного значення та Києва на рівні 1,4 тис. грн. Колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман пояснив, що обмеження цін на тепло було покликане спонукати місцеву владу вкладати кошти місцевих бюджетів в модернізацію ЖКГ, а також обумовлено зниженням цін на газ.

Гройсман також доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Державної аудиторської службі провести аудит кожного теплокомуненерго на предмет об’єктивності існуючої вартості тепла та води, а також опублікувати реєстр їхніх власників.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі