субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Газ не подорожчає – прем’єр пообіцяв

Економіка , Новини

Газ не подорожчає – прем’єр пообіцяв

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук пообіцяв, що цієї зими українцям не потрібно буде платити за газ дорожче, ніж вони платять зараз. І назвав стратегічною перемогою угоду про новий контракт на транзит російського газу через Україну.

За його словами, завдяки українській делегації вдалося досягти не просто домовленості про транзит російського газу в Європу територією України, а стратегічної перемоги. І саме тому ціна газу для населення та бізнесу протягом цієї зими залишиться незмінною.

Про це прем’єр написав на офіційній сторінці у Фейсбук.

«У нас буде контракт на 5 років з достатніми обсягами, щоб Україна і Європа почувалися безпечно в плані енергетики. Тариф за прокачування російського газу буде встановлюватися не на двосторонніх перемовинах, а за європейськими правилами… Ми не будемо заручниками двосторонніх переговорів, а будемо працювати за європейськими цивілізованими правилами, які діють у країнах Європи», – написав Гончарук.

Тож це, на думку Гончарука, означає і для громадян, і для українського бізнесу, що цієї зими вони виконають обіцянку ще й знизити тариф на опалення.

«Це дає нам можливість знизити цифру в платіжці за комунальні послуги за опалення», – заявив він.

Нагадаємо. В ході переговорів за участю України, Росії та представників Європейської комісії українська компанія НАК «Нафтогаз» та російський «Газпром» підписали угоди про транспортування газу.

Контракт про транзит газу по території України передбачає відкликання всіх майбутніх судових позовів НАК «Нафтогаз України» і «Газпрому».

Новий договір розрахований на 5 років з можливістю подальшої пролонгації ще на 10 років.

Всі угоди, необхідні для продовження транзиту, повинні бути укладені до Нового року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі