понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Гармаш: Росія зацікавлена у перемир’ї більше, ніж ми

Політика

Гармаш: Росія зацікавлена у перемир’ї більше, ніж ми

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Журналіст, переселенець, представник ОРДО в українській делегації ТКГ Сергій Гармаш заявив, що Росія зацікавлена у перемир’ї, оскільки таким чином отримує бонуси, включаючи легалізацію підконтрольних їй угруповань.

Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За словами представника ТКГ від України, Росія прагне до встановлення сталого перемир’я на Донбасі. І першим доказом є те, що вона взагалі на це погодилася. Друге питання, яке Росія вирішує, – зняття гостроти ситуації в інформпросторі, приділення меншої уваги (не стріляють і не обговорюють у світі) та встановлення економічних відносин.

«І ми вже бачили, що луганський губернатор (Гайдай, – ред.) вже заявляв. (Нагадується про те, що він дезавуював свою заяву, – ред.). Так, після того, як почали стріляти, він сказав, що ситуація змінилася. Але поза тим, ми знаємо, що не тільки він озвучував такі ідеї і несе їх. І навіть ТКГ, не в самій ТКГ, але ми знаємо, що члени української делегації озвучували подібні ідеї. Тому Росія зацікавлена у збереженні конфлікту, але в його холодній фазі», – пояснив Гармаш.

Він зазначив, що у разі закінчення конфлікту Росія не зможе впливатиме на Україну.

«Тоді вона вже вийшла. Якщо конфлікт і не стріляють, то фактично можна говорити про зняття санкцій, можна нашій владі говорити, що ось початок діалогу, вже мир, давайте домовлятися – там же ж наші громадяни живуть і все решта. Але при всьому цьому це все рівно залишатиметься проросійський анклав, там будуть збройні незаконні формування, якщо конфлікт законсервувати», – сказав він.

При цьому журналіст пояснив, що «консервація конфлікту – це те, що є зараз, тільки не стріляють». Тобто, все залишиться у тому ж вигляді і там будуть збережені всі оті «пушиліни», а проукраїнські люди приїхати не зможуть.

«Росія зацікавлена саме у консервації конфлікту. І той же ж Козак, ми знаємо, що автор такого ж сценарію у Придністров’ї. І фактично ось ці незаконні збройні формування, які зараз там є, будуть збережені фактично, якщо конфлікт буде заморожено, то це аналог другої російської армії Придністров’я», – додав він.

Гармаш пояснив, що має на увазі, говорячи про придністровізацію конфлікту. Він вважає, що Росія зрозуміла неможливість зараз змусити українську владу надати той же «особливий статус» Донбасу, оскільки «українське суспільство цього не допустить. І українська влада це артикулює, коли вона говорить про те, що вибори – після закриття кордонів». Але це (вимога щодо «особливого статусу», – ред.) – питання часу

«А от збереження саме в нинішньому варіанті конфлікту, коли там існують квазіреспубліки, але немає збройного конфлікту, що дозволяє знову ж таки тут говорити про мир проросійським силам і не тільки проросійським, дозволяє знизити градус суспільної напруги, і на цьому тлі можна говорити про якусь економічну співпрацю, про той же ж «особливий статус» поступово піднімати питання», – наголосив він.

За його словами, для України це найгірший варіант, оскільки таким чином можна дійти згодом до прямого спілкування з російськими маріонетками.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі