субота, 10 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Гармаш: Росія повністю блокує переговори ТКГ

Політика

Гармаш: Росія повністю блокує переговори ТКГ

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія повністю блокує переговори Тристоронньої контактної групі по Донбасу по всім підгрупам, включаючи обмін полоненими. А приводом для цього обрали постанову Верховної ради про місцеві вибори, яка жодним чином не впливає на проведення виборів на окупованій території.

Про це повідомив Сергій Гармаш, представник Донецька у ТКГ в ефірі «Громадського радіо».  

«Росія продовжує робити вигляд, що вона посередник переговорів, а не безпосередній учасник. Сьогодні відбувається вже третє засідання ТКГ, яке вони блокують, використовуючи як причину цю постанову. Представник від ОБСЄ сказав, що за 50 років роботи він ще не стикався з таким кричущим фактом повної блокади переговорів», – сказав він.

Читайте також: На засіданні ТКГ не погодили спільну інспекцію та зміни у виборчій процес України

Гармаш додав, що заблокована і гуманітарна група. Представники Росії не і не планують вести перемовини про обмін утримуваними особами, поки не буде розглянуте та ухвалене рішення по вказаній постанові. Хоча ані про дату місцевих виборів, ані про механізми їхнього проведення, не було навіть розмови.

«Вони не ставлять такої цілі перед собою. Вони блокують на політичній підгрупі обговорення закону про особливий статус Донбасу, а він є основою для обговорення виборів, як записано в «мінських домовленостях», – зазначив він.

Читайте також: У Кремлі заявили про невиконання «домашнього завдання», тож про «нормандський саміт» говорити рано

Представник української делегації додав, що Росія намагається прибрати з постанови ВР пункт про те, що вибори на окупованій території можливі після того, як Україна отримає контроль над кордоном. І звернувся до депутатів із закликом цього не робити.

«Якщо ми заберемо цей пункт з постанови – це буде прецедентом для переходу через «червону лінію» про яку неодноразово говорив президент Зеленський. Якщо ми відмінимо постанову, потім на переговорах не зможемо сказати, що парламент не погодиться на це  – спочатку провести вибори, а потім отримати контроль над кордоном. Не зможемо сказати, що суспільство нормально чи ні сприйме таку позицію В цьому є загроза», – додав Гармаш.

Читайте також: Кравчук змусив Гризлова назвати ОРДЛО українською територією

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі