четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Гаага: арбітраж підтримав Україну, у назві справи з’явились моряки – Зеркаль

За кордоном , Новини

Гаага: арбітраж підтримав Україну, у назві справи з’явились моряки – Зеркаль

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Справа України проти Росії, що розглядається в арбітражному трибуналі в Гаазі, отримала назву «Суперечка про затримання трьох українських військово-морських кораблів і членів їхніх екіпажів».  Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль на своїй сторінці в Фейсбук.

«Ми отримали перший процедурний наказ Арбітражного Трибуналу, яким затверджено Правила призначення, Регламент та графік роботи Арбітражу. І від сьогодні наша справа має назву: «Спір щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів», – написала Зеркаль.

Вона наголосила на важливості фіксації порушень Російською Федерацією норм міжнародного права. Крім того потрібно було також «відобразити, що ця суперечка стосується наших моряків, які провели 9 місяців у в’язниці. І Арбітраж нас почув».

Вона відмітила позитивній момент, стосовно того, що Росії стало не під силу розтягнути процес і зробити його багатоступінчатим. Меморандум потрібно було представити за півроку, якщо опиратися на розклад, при цьому немає перешкод для того, щоб підготувати та подати його до закінчення цього терміну. Тим часом росіяни мають 3 місяці після подачі Меморандуму, протягом яких вони можуть висловити незгоду, скориставшись законним правом.

Саме сьогодні, 22 листопада, було отримано перший процедурний наказ арбітражного трибуналу, яким затверджені правила призначення, регламент і графік роботи арбітражу.

Важливим є і те, що Росії взагалі не вдасться приховати факти порушень чи спотворити дані того, що було у дійсності. Згідно рішення арбітражу, письмові позиції сторін будуть оприлюднені в момент початку усних слухань, а мови агентів будуть відкритими.

Зеркаль зазначила, що вчора в Гаазі відбувся обмін позиціями та аргументами між сторонами у справі про імунітет трьох українських військових кораблів і 24 членів їхніх екіпажів, але, як власне й очікувалось, згоди досягти не вдалося.

Нагадаємо. Міжнародний трибунал з морського права на засіданні в Гамбурзі у справі захоплених Росією українських моряків 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі і повернути їх під контроль України.

20 листопада за допомогою українських буксирів захоплені російською ФСБ військові кораблі повернулися на материкову частину України у дуже поганому стані та без військового обладнання.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі