п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Голова правління «КримSOS» назвав тих, хто найчастіше стає політв’язнями на півострові

Андрій Кущенко


Події , Політика

Голова правління «КримSOS» назвав тих, хто найчастіше стає політв’язнями на півострові

views162

30.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Більшість політв’язнів у Криму — це представники кримськотатарського народу.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова правління громадської організації “КримSOS” Олексій Тільненко.

“Я можу підтвердити, що абсолютна більшість із тих політв’язнів, які зараз перебувають у Криму, якраз-таки представляють кримські татари. Зі 150 понад 110 якраз є представниками кримськотатарського народу. І про те, що, наприклад, непропорційно велику кількість повісток у рамках мобілізації, яку проводила Росія на території Криму, видавали якраз кримським татарам, попри те, що, наприклад, етнічний склад цих населених пунктів не передбачав такого результату, скажімо”, — сказав Тільненко.

Він зазначив, що кримські татари розглядаються дійсно Росією як нелояльне населення. За словами голови правління “КримSOS”, російська верхівка розуміє, що після депортації з півострова в минулому столітті кримськотатарський народ не хоче бути частиною так званого “русского мира”. 

“На жаль, після повномасштабного вторгнення, якщо говорити про зміну етнічного складу, то зараз достовірно невідомо насправді, яку кількість тепер становлять кримські татари і чи залишилися вони більшістю? Я кажу це в тому контексті, що значна кількість цивільного нашого населення, які як заручники були вивезені з окупованих територій, зокрема до Криму, і які зараз там утримуються, трішки змінили цей етнічний склад”, — сказав Тільненко.

Він також констатував, що цивільних заручників, яких утримує Росія, дуже складно визволити з полону, набагато більші шанси на звільнення у військовополонених у рамках обмінів. Наразі немає якогось ефективного механізму з обміну або звільнення цивільних осіб, які утримуються, зокрема в окупованому Криму. Крім того, за словами Тільненка, цивільні заручники не мають можливості доступу до правової допомоги, не можуть повідомити своїм рідним про своє місце перебування, стан здоров’я та різні інші аспекти.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі