середа, 07 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ФСБ погрожує вбивством незаконно затриманому українцю Шумкову – Денісова

Події

ФСБ погрожує вбивством незаконно затриманому українцю Шумкову – Денісова

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Громадянину України Олександру Шумкову, якого затримали та незаконно засудили в Росії, співробітники Федеральної служби безпеки Росії погрожують вбивством і змушують давати неправдиві свідчення проти іншого громадянина України.

Про це повідомила Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Фейсбук.

Вона наголосила, що крім погроз вбивства до Шумкова застосовуються моральні та фізичні тортури.

«Протягом тривалого часу до Олександра Шумкова застосовується фізичний та моральний тиск з боку працівників Федеральної служби безпеки РФ. Його змушують давати неправдиві свідчення проти іншого громадянина України за сфабрикованою кримінальною справою, а в разі ненадання таких свідчень погрожують тим, що він ніколи не повернеться на Батьківщину живим», – написала вона.

За її словами, адміністрація виправної колонії також не дає можливості Олександру відправляти та отримувати листи від рідних і навіть телефонувати.

«Вимагаю від Уповноваженого з прав людини в РФ терміново забезпечити дотримання прав Олександра Шумкова – припинити фізичний та психологічний тиск на громадянина України та забезпечити йому можливість контактувати із зовнішнім світом, зокрема здійснювати листування та телефонні дзвінки», – заявила Денісова.

Омбудсмен також звернулась до всіх представників міжнародних правозахисних організацій та до дипломатичного корпусу з закликом відреагувати на дії Росії. Вона додала, що в умовах пандемії коронавірусної інфекції, яку оголосила Всесвітня організація охорони здоров’я, необхідно вжити усіх необхідних заходів, аби не допустити захворювання.

«Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус негайно відреагувати на грубі порушення прав громадянина України на життя, особисту свободу та недоторканість, а також спілкування, що гарантовані міжнародними конвенціями обов’язок виконання яких взяла на себе країна агресор РФ», – додала Денісова.

Нагадаємо. Уродженець Херсону Олександр Шумков, колишній охоронець Дмитра Яроша, був засуджений 4 грудня 2018 року Севським судом Брянської області РФ до 4 років ув’язнення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі