середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ФРН не зможе оскаржити санкції США проти «Північного потоку-2» через Договір про дружбу

Економіка

ФРН не зможе оскаржити санкції США проти «Північного потоку-2» через Договір про дружбу

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Винятки з правил СОТ і договору про дружбу між країнами дозволяють Вашингтону самостійно визначити, що становить загрозу національній безпеці. Є лише один шлях вирішення проблеми, але навряд чи США його підтримає.

Таку думку висловили експерти Бундестагу.

На прохання члена Бундестагу від лівої партії Севіма Дагдалена експерти німецького парламенту вивчили, наскільки нинішні та майбутні санкції проти «Північного потоку-2» порушують міжнародне право. І заявили, що наразі Сполучені Штати діють помірковано, посилаючись на захист національних інтересів і негативні наслідки для власної економіки.

Читайте також: Держдеп США заявив про створення коаліції: «Північний потік-2» є загрозою для безпеки Європи та України

Тож міжнародне право мало що може зробити проти екстериторіальних санкцій.

«Відповідно до положень про винятки з Договору про дружбу (між США та Німеччиною 1954 року) та правил СОТ, Сполучені Штати мають право визначати власні інтереси національної безпеки», – йдеться в документі.

Експерти підтвердили, що в міжнародному праві немає об’єктивних критеріїв, які б юридично містили тлумачення та застосування принципу захисту.

Читайте також: Німеччина перевірить законність санкцій США щодо «Північного потоку-2»

Єдине, що рекомендують експерти – це вирішення спору із США дипломатичним шляхом.

Сама парламентар Севім Дагдален закликає уряд звернутися до Міжнародного суду, якщо США запровадять санкції, наприклад, проти німецького порту Зассніц.

«Федеральний уряд не повинен поступатися президенту США Трампу та його нахабним погрозам санкцій», – заявила вона.

Читайте також: ФРН запропонувала США мільярдну угоду в обмін на відмову від санкцій стосовно «Північного потоку-2»

Нагадаємо. Влітку американські сенатори розробили нові санкції проти «Північного потоку-2», які можуть бути прийняті до оборонного бюджету США до кінця року.

США активно виступають проти будівництва. Нещодавно обидві палати Конгресу США ухвалили проєкт закону про оборонний бюджет на наступний рік з передбаченими санкціями проти компаній, що братимуть участь у добудові газопроводу «Північний потік-2». Його має узгодити Сенат і Палата представників та підписати президент США.

Новий удар по проєкту «Північний потік-2» може нанести історія про отруєння російського опозиційного лідера Олексія Навального. 

Німецький уряд заявив, що в його тілі були знайдені сліди нервово-паралітичної групи з групи «Новачок», і в Німеччині почалися політичні дебати щодо зупинки «Північного потоку 2».

Станом на сьогодні, влада Німеччини намагається не коментувати свою позицію щодо балтійського газопроводу, але канцлерка Ангела Меркель заявила, що не виключає, що проєкт може бути зупинений.

Трубопровід проходить в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських і балтійських країн – винятково через економічні зони та територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі